Artykuły Promocyjne, Nowości, Wielki Format

Drukarka ATEXCO Ajet 3180 – rewolucyjna premiera Alubest na FestiwalDruku.pl

Firma, która jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń poligraficznych oraz chemii i oprogramowania do poligrafii takich firm jak: Mutoh, Atexco,PigmentInc Ltd.Co., Pengda, Ergos, jako nowość zaprezentuje na swoim stoisku drukarkę sublimacyjną do druku transferowego ATEXCO Ajet 3180.

Pojawienie się na rynku przemysłowego plotera, drukującego z prędkością produkcyjną 155m.kw./h, jest swego rodzaju rewolucją na przemysłowym rynku druku tekstylnego.

Największe zalety urządzenia to:

– niewielkie rozmiary,

–  przemysłowa wydajność,

– niskie zużycie energii,

– niska konsumpcja tuszu

– przemysłowe głowice drukujące Kyocera;

Cała konstrukcja maszyny została od początku stworzona do druku papieru transferowego i nie jest adaptacją maszyny do druku reklamowego.

System prowadzenia materiału został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wydłużyć drogę schnięcia papieru zanim materiał zostanie nawinięty na rolkę. Pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz na uniknięcie nagłego ogrzewania mokrego papieru. Wały przesuwające papier zostały powleczone specjalną strukturą, aby zapewnić transport papieru o niskiej gramaturze.

W maszynie został stworzony bardzo precyzyjny system kontroli naciągu drukowanego medium. Konstrukcja podawania i odbioru drukowanego papieru jest przystosowana do utrzymywania bardzo ciężkich rolek. Wałki do utrzymywania papierowych gilz posiadają systemy pneumatycznego rozprężania znane z dużych, ciężkich maszyn.

Zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologicznie głowic drukujących Kyocera, daje możliwość osiągnięcia parametrów druku spotykanych dotychczas tylko w dużych przemysłowych liniach technologicznych.

Głowice, dzięki największemu na rynku rozmiarowi, umożliwiły redukcję ich ilości w drukarce, co przekłada się na łatwość obsługi i kalibracji.

Zastosowanie bardzo małej kropli – 5 pl pozwala uzyskać ekstremalnie wysoką precyzję druku i przejścia tonalne bez potrzeby stosowania dodatkowych kolorów light.

Osiągnięcie maksymalnej prędkości druku jest możliwe tylko dzięki dostarczeniu do głowic dobrej jakości tuszu. Tusz ten musi być jednak całkowicie pozbawiony pęcherzyków powietrza. Maszyna Atexco Ajet 3 została wyposażona w system odgazowania tuszu na każdym kanale kolorystycznym, dzięki czemu najwyższa jakość tuszu tworzona jest pomiędzy zbiornikiem a samą głowicą.

Urządzenie to jest obecnie najbardziej kompaktowym rozwiązaniem z możliwościami dostosowanymi do przemysłowych zastosowań.

Alubest zaprasza na pokazy możliwości maszyny na stoisko – C1.

FestiwalDruku.pl odbędzie się 12-13 września w EXPO XXI Warszawa.

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających: ZOBACZ TUTAJ.

Poniżej film z ubiegłorocznej edycji targów: