Nowości, Wielki Format

Pierwszy w Polsce ploter UV LED firmy swissQprint zainstalowany w Graffiti ART

Laureat nagrody EDP Awards 2017 – ploter Nyala LED szwajcarskiego producenta firmy swissQprint – w kwietniu br. wzbogacił park maszynowy firmy Graffiti Art. s.c. z Zawady koło Tarnowa. Model zakupiony przez małopolskiego klienta to wersja z płaskim stołem o wymiarach 3,2 x 2 metry, który może pomieścić każdy standardowy format podłoża. Konfiguracja maszyny obejmuje także opcję druku z roli na rolę, pozwalając na zadruk wszelkich materiałów elastycznych tj. tapet, canvasu, folii, siatki mech czy tkanin. Drukowanie może odbywać się na całej szerokości maszyny – 3,2 m, a osadzenie i wymiana roli z podłożem są bardzo proste.

Wraz z ploterem dostarczone zostało również oprogramowanie Kea, umożliwiające wykonywanie trójwymiarowego efektu soczewki, uzyskiwanego poprzez specjalny zadruk lakierem szkła akrylowego. Ten efekt 3D, dostarczający niepowtarzalnych wrażeń sensorycznych, zaczyna być coraz częściej doceniamy jako wyróżnik jakościowy prac typu premium.

Nyala LED to ekologiczny, niezwykle ekonomiczny i cichy ploter do wszechstronnych zastosowań. Jest w stanie zadrukować praktycznie każdy rodzaj materiału – co ważne, dzięki technologii UV LED także ten wrażliwy na ciepło np. cienkie tekstylia, delikatne folie czy papiery. Zwiększa to ilość potencjalnych zastosowań i oferuje nowe możliwości na rynku grafiki reklamowej.

Graffiti Art jest rodzinną firmą, funkcjonującą na rynku od 2011 roku, zatrudniającą kadrę z kilkunastoletnią praktyką na rynku reklamy. „Profesjonalnie, szybko i w dobrych cenach”, to najczęściej pojawiające się opinie o firmie. Drukarnia specjalizuje się szeroko pojętym druku cyfrowym, zarówno w małoformatowym akcydensie, jak i wydrukach wielkoformatowych typu banery, fototapety czy folie do wyklejania samochodów.

–  Zakup plotera Nyala UV LED to dla nas początek nowej przygody z drukiem UV. Już widzimy, że praca z nim będzie przynosić dużo radości, a możliwości plotera pozwolą nam poszerzyć grono klientów, także o tych z najwyższymi oczekiwaniami jakościowymi. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty na  www.graffitiart.pl  stwierdza Grzegorz Wilk, współwłaściciel firmy.

Z najnowszą ofertą Scorpio będzie można zapoznać się 12-13 września br. w trakcie targów FestwalDruku.pl w EXPO XXI Warszawa. Firma zaprasza do odwiedzenia stoiska H4.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Pisera

Dyrektor ds. Zarzadzania Ofertą

tel. +48 42 613 11 33

e-mail: kpisera@scorpio.com.pl