Nowości, Wielki Format

Przewodniczący Mimaki Europe przeszedł na emeryturę

Sakae Sagane zmienił Mimaki w cieszącą się dobrą reputacją globalną markę oraz głównego gracza w branży na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki .

Firma Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosiła dziś, że przewodniczący Sakae Sagane, który piastował również stanowisko wiceprezesa wykonawczego Mimaki Engineering Company i kierował Mimaki Europe od 2005 roku, 28 czerwca 2018 roku przeszedł na emeryturę. Pan Sagane przekształcił Mimaki Europe z małego oddziału w przedsiębiorstwo generujące największe przychody na tle innych oddziałów firmy.

Pod jego kierownictwem oddział Mimaki Europe powiększył swoją sieć sprzedawców i dystrybutorów w regionie, ukończył przejęcie Mimaki-nbn GmbH w 2008 roku (obecnie Mimaki Deutschland) oraz utworzył w Turcji Mimaki Eurasia, aby lepiej odpowiadać na potrzeby tego regionu. Dodatkowo pod jego kierownictwem oddział Mimaki Europe stał się głównym graczem w branży, umacniając swoją pozycję w zakresie oznakowań, grafiki oraz tekstyliów i jednocześnie zdobywając przyczółek w zakresie druku 3D.

Roczne obroty Mimaki Europe wynosiły 46 milionów EUR w 2006 roku i wzrosły do 125 milionów EUR na koniec roku podatkowego w marcu 2018, co stanowi ponad 31% całkowitych obrotów Mimaki.