Nowości, Wielki Format

Plotery tnące Summa S2 teraz 40% szybsze dzięki G-Performance!

Summa S2 Class to wyższa półka wśród cutterów. Synonim niezawodności i wydajności. Jak się okazuje, nawet ideał może być jeszcze lepszy!

Summa dba o swoich dotychczasowych i nowych użytkowników. Dzięki nowej technologii G-Performance plotery serii S2 pracują 40% szybciej, zarówno jeżeli chodzi o odczyt znaczników cięcia jak i sam proces cięcia.

– Z G-Performance mogą skorzystać dotychczasowi posiadacze urządzeń tej serii. Nowi użytkownicy ploterów Summa znajdą tę funkcję już „na pokładzie” – mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Summa S2 Class T/ D

S-klasę dzielimy dodatkowo na 2 linię urządzeń: T i D. Modele z literą „T” to plotery wyposażone jest w nóż aktywny. Natomiast symbol „D” oznacza nóż wleczony.

Nóż aktywny w odróżnieniu od wleczonego pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia, szczególnie ma to znaczenie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża zostaje ustawiony dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku noża wleczonego.

Summa S2 Class serii T z nożem aktywnym przeznaczony jest do wysokonakładowego cięcia folii samoprzylepnych, folii odblaskowych i folii kamieniarskich – nacisk noża wynosi 600 g (!). Maksymalna prędkość cięcia sięga 1414 mm/sek. Plotery serii T i D oferowane są w 4 szerokościach: 76, 122, 137 i 163 cm.

Na pierwszy rzut oka, to co odróżnia od „zwykłych” ploterów tnących to nowoczesny design i jeszcze bardziej udoskonalone technologie. Dotykowy, czytelny, kolorowy panel sterowania, wyposażony jest w intuicyjny interfejs i upraszcza obsługę plotera.

Summa S2 Class  została wyposażona w 7 razy szybszy procesor, czego efektem jest szybsza obróbka danych zawierająca dane cięcia. W połączeniu z przyspieszoną transmisją danych przez USB w ciągu dnia roboczego można wyciąć większą ilość prac. Jeśli mowa o elektronice to należy wspomnieć, że ploter posiada 16 MB pamięć RAM, 3 mocne „serwo-motory” oraz trzeciej generacji system OPOS X.

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych a także na różnego rodzaju laminatach.

Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery tnące są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak, aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż naszego projektu możemy być pewni, że dłuższe projekty będą wycięte z tą samą dokładnością. Lata doświadczeń producenta sprawiły, że OPOS X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.

Summa S2 Class  wyposażona jest jeszcze w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwalający szybko załadować a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do piaskowania lub odblaskową. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu jak i z komputera.

Opatentowana technologia Opti Cut niwelująca błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Zaimplementowano także obsługę technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat, istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, umożliwiając cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

Natomiast funkcja FlexCut pozwala na cięcie perforowane, pozwalające na zachowanie etykiet w całości z ich łatwym oderwaniem przed przyklejeniem.

Cała seria ploterów Summa S Class 2 T charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Ma możliwość zamontowania wyspecjalizowanych akcesoriów. Posiada powszechnie uznany i dopracowany systemem prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa długowieczność plotera.

Polskim dystrybutorem ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl