Druk Cyfrowy, Nowości

Czekoladowa44.pl – Pracownia Poligraficzna z Duplo  

Czekoladowa44.pl to drukarnia we Wrocławiu, która nie wyobraża sobie obecnie pracy bez systemu Duplo DC 616 Pro. Urządzenie – jak mówi Dagmara Brzezińska, współwłaścicielka drukarni – praktycznie do zera zminimalizowało odpad powstający przy ręcznej obróbce materiału lub na wielu urządzeniach, jaka odbywała się tu wcześniej i znacząco przyspieszyło proces produkcji. Od razu spodobało się właścicielkom drukarni, a to za sprawą nie tylko możliwości samego rozwiązania, ale także profesjonalnej obsługi firmy Duplo Polska.

– System DC 616 Pro z oferty Duplo Polska wybrałyśmy w dużej mierze ze względu na osoby pracujące w tej firmie. Na targach RemaDays Warsaw oglądałyśmy wszystkie multifiniszery. U konkurencji po 40 minutach stania niewiele się dowiedziałyśmy. Oferta urządzeń z Dalekiego Wschodu – marketingowo genialna, ale jeśli chodzi o techniczne dane – tu już było gorzej. Do Duplo przyznam, bałyśmy się nawet podchodzić – znamy ceny urządzeń używanych i wychodziłyśmy z założenia, że nowe będą przynajmniej dwukrotnie droższe. Jednak po wszystkich perypetiach z innymi multifiniszerami, marketingowych pogadankach, dotarłyśmy na stoisko Duplo Polska, gdzie rzeczywistość okazała się zupełnie inna niż nasze o niej wyobrażenia. Przede wszystkim przemiły inżynier serwisu tej firmy udzielił nam tak wyczerpujących informacji technicznych, że nad zakupem urządzenia zastanawiałyśmy się zaledwie 15 minut.  To podstawowa przewaga firmy Duplo Polska, która ujęła nas od samego początku od strony kontaktu z klientem, którego traktuje się rzeczowo, konkretnie, profesjonalnie. Dalej było jeszcze lepiej – obsługa przed- i posprzedażowa, jak i sam proces sprzedaży – na najwyższym poziomie – mówi Dagmara Brzezińska.

Nie mniejsze wrażenie na właścicielkach firmy Czekoladowa44.pl zrobiło samo urządzenie. Stabilność produkcji, jaką gwarantuje system DC 616 Pro, niska utrata wartości tego sprzętu w latach użytkowania, renoma samej marki Duplo – to tylko niektóre elementy, na które zwraca uwagę Dagmara Brzezińska.

Czekoladowa44.pl to drukarnia internetowa, jak mówią jej właścicielki będąca „małą fabryczką reklamy”. Nie wstydzą się słowa mała, wręcz przeciwnie jest ono powodem do dumy.

– Mały może więcej. Zajmujemy się drukiem cyfrowym w trybie „na żądanie” i naprawdę można u nas zamówić druk „na poczekaniu”. Wszystkiemu, co robimy towarzyszy niemal obsesja na punkcie jakości druku. Każde zlecenie wykonujemy tak, jakbyśmy wykonywały je dla siebie. Zawsze na najlepszych materiałach. I praktycznie każde zamówienie realizujemy już od jednej sztuki – mówi Dagmara Brzezińska.
Dodatkowo firma drukuje w technice solwentowej, wykonuje druk na odzieży, druk UV, a także grawerowanie laserowe, aplikacje na foliach, szyldy i wiele innych produktów. A wszystko to w całkowicie damskim wydaniu, bo zarówno właścicielkami jak również pracownikami drukarni są same kobiety. 

– Sporo naszych klientów jest z branży HoReCa, gdzie dostępność druku cyfrowego „na żądanie” jest nieodzownym elementem działalności sporej części firm – restauracji, winiarni czy firm cateringowych. Obsługujemy wszystkich klientów, zarówno prywatnych, jak i firmy, a drukowanie w jak najkrótszym czasie z wysoką jakością jest dla nas priorytetem. Dlatego automatyczny sprzęt do obróbki stał się dla nas w pewnym momencie niezbędny. Wszystko po to, aby było szybciej i jeszcze lepiej. System Duplo DC 616 Pro okazał się w tym zakresie doskonały. Dzięki temu, że urządzeniu zwyczajnie można zaufać, możemy teraz spokojnie zaprogramować i wysłać do niego zadanie, pozostawiając je tylko pod ograniczonym nadzorem i zająć się spokojnie realizacją innych prac. Odciążyło nas ono także od wielu prac ręcznych, przenoszenia użytków do kolejnego urządzenia itd. Również łatwiej jest teraz z wykonywaniem prac, które wcześniej były dla nas nieco uciążliwe – mam na myśli klaskacze i bilety. Do tej pory robiliśmy je na ręcznej bigówce i perforatorze, co było trudne i czasochłonne. Teraz te produkty po prostu „robią się same”. Podobnie jak zaproszenia, składane wizytówki, menu restauracyjne, karty win, a nawet proste, cięte materiały jak ulotki czy plakaty. Duplo robi zwyczajnie wszystko – szybciej i angażując do tego mniej osób – mówi Dagmara Brzezińska.

Przykłady z codziennej pracy drukarni są tego dowodem.

–  Prosty produkt – wizytówka składana – do tej pory liczba osób obsługujących tę pracę – dwie (pierwsza osoba bigowała, druga cięła na gilotynie). Obecnie – jedna. To duża oszczędność. Inny przykład – malutkie zlecenie, dosłownie kilka kart w formacie A4, druk na SRA3, trzeba pracę dociąć. Wcześniej robiliśmy to na gilotynie – co zajmowało nam około 25 minut. W Duplo, przy użyciu kreatora ustawienia arkusza, zajmuje to dosłownie 5 minut – z mierzeniem dwóch znaczników cięcia i załadunkiem arkusza. Niby nic, ale w ciągu całego tygodnia te minuty zamieniają się na godziny, które mają dla nas duże znaczenie – mówi Dagmara Brzezińska.

Klienci firmy również mogą odczuć zalety nowej inwestycji.

– Teraz Czekoladowa44.pl wykonuje zlecenia szybciej, a także może zaoferować swoim klientom jeszcze większe możliwości. Do tej pory cały proces cięcia wykonywany był tu na gilotynie z programatorem, do tego osobna bigówka, osobny perforator itd. Koszty użytkowania Duplo są wprawdzie porównywalne do kosztów wykorzystania wszystkich tych urządzeń składowych,  ale wygoda, łatwość obsługi, jakość i czas wykończenia arkusza w Duplo – są nieporównywalne. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z tej inwestycji – podkreśla Dagmara Brzezińska.

www.duplopolska.pl