Artykuły Promocyjne, Druk Cyfrowy, Nowości

Nasza Pracownia z Duplo

Nasza Pracownia (www.naszapracownia.pl) – producent zaproszeń ślubnych i innych druków okolicznościowych, różnego rodzaju dodatków związanych z tego rodzaju imprezami, a także grawerowanych skrzynek drewnianych na zaproszenia i prezenty zakupił w ostatnim czasie system Duplo DC 616 Pro. Dzięki tej inwestycji firma może obecnie sprawniej wykonywać zlecenia dla klientów z kraju, a także z zagranicy.

Nasza Pracowania to firma, której rozwój w ostatnim czasie nabrał tempa. To rodzinne przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku projektując i drukując zaproszenia w niewielkich maszynach. Tej dziedzinie pozostało wierne, przy czym oferta firmy powiększyła się wraz z jej rozwojem o wszelkiego rodzaju dodatki towarzyszące imprezom rodzinnym (winietki, zawieszki, podziękowania dla gości itp.), kalendarze, a także – w ostatnim czasie znacząco – o grawerowane drewniane skrzynki na prezenty.

– Tym, co wyróżnia naszą firmę i pozwala jej tak intensywnie się rozwijać są przede wszystkim własne projekty, które są nie tylko ciekawe, ale także dostosowane do zmieniającej się mody i trendów, dotyczących organizacji ślubów i wesel. Bacznie przyglądamy się temu, co dzieje się w tym zakresie w Stanach Zjednoczonych i stamtąd czerpiemy inspirację do naszych działań, dzięki czemu celnie trafiamy w oczekiwania klientów – mówi Irek Kowal, odpowiedzialny za rozwój Naszej Pracowni.

Firma mieści się na Podkarpaciu, ale realizuje zlecenia z całej Polski, a także z zagranicy (głównie dla Polaków tam mieszkających). Z roku na rok jej obroty wzrastają o 100%, co doceniło jury konkursu Gazele Biznesu, przyznając jej tytuł Laureata w roku 2017.

Nasza pracownia wykonuje rocznie 100 tysięcy zaproszeń (stanowią one 40% jej obrotów) oraz kilkadziesiąt tysięcy skrzynek drewnianych (pozostałe 60%) i te liczby stale rosną. Ten drugi sektor produkcji wygenerował nawet potrzebę utworzenia tu własnej stolarni.

– Ponieważ produkcja tych produktów przeszła w tysiące, doszliśmy do wniosku, że – aby działać sprawniej – także w tym zakresie musimy się uniezależnić od poddostawców,. Z podobnych przyczyn jakiś czas temu zainwestowaliśmy we własną maszynę drukującą – by móc szybciej drukować. Teraz zależy nam na tym, aby w jak największym stopniu zautomatyzować naszą produkcję – dodaje Irek Kowal.

Automatyzacja widoczna jest tu już na poziomie projektowania.

– Dążymy to tego, by upraszczać procesy, stąd nasi klienci mogą już na etapie zamówienia wprowadzać zmiany w swoich zaproszeniach, personalizować je. Z jednej strony od razu mają wgląd do tego, jak będą one wyglądać, z drugiej skraca to czas realizacji zlecenia – mówi Irek Kowal.

Oszczędność czasu i wygoda były również motywatorem zakupu systemu Duplo DC 616 Pro.

– Znaliśmy firmę Duplo, widzieliśmy jej rozwiązania kilka razy na targach i zawsze podobały nam się urządzenia z oferty tego producenta Wcześniej jednak nie mogliśmy sobie na nie pozwolić. Kiedy jednak nasz rozwój mocno przyspieszył zakup jednego z nich – systemu do cięcia i bigowania – stał się dla nas koniecznością. Przewagą urządzenia Duplo w stosunku do innych konkurencyjnych rozwiązań jest z pewnością fakt, że zadania do tego urządzenia można wysyłać z komputera, co eliminuje konieczność specjalnej obsługi tego systemu. Ta ostatnia cecha właściwie zadecydowała o zakupie tej maszyny, choć bardzo chwalimy sobie również prostotę jej obsługi, wysoką jakość jaką zapewnia, a także fakt, że przyspieszyło ono pracę w naszej drukarni w zakresie cięcia i bigowania o około 60% – mówi Irek Kowal.
Co więcej – drukarnia mogła oddelegować jednego pracownika do innej pracy, co przy ośmioosobowym zespole ma niemałe znaczenie. Duplo DC 616 Pro – jak podkreśla właściciel Naszej Pracowni – sprawnie wykonuje konkretne zadania, których można zapisać w pamięci urządzenia nawet 80.

– Rynek zleceń staje się coraz trudniejszy z punktu widzenia pracodawcy, więc automatyzacja to właściwy kierunek dla każdej firmy, która pragnie się rozwijać. Nasza Pracownia już dziś myśli o kolejnych inwestycjach, również w budowę nowej, większej siedziby.

„Jest nam niezmiernie miło być partnerem dla takich firm jak Nasza Pracowania, której rozwój jest tak imponujący. Cieszymy się, że możemy dostarczać naszym klientom urządzenia, które nie tylko pozwalają sprostać ich aktualnym potrzebom, ale też dalej rozwijać się. Nasza Pracowania jest tego przykładem – mówi Michał Moczulski, odpowiedzialny za sprzedaż w firmie Duplo Polska.

Irek Kowal równie pozytywnie ocenia współpracę z firmą Duplo:

– Przyglądaliśmy się jeszcze jednemu rozwiązaniu konkurencyjnej firmy, ale zdecydowanie w Duplo Polska – oprócz samego systemu – bardziej spodobał nam się poziom obsługi i profesjonalizm. Dlatego naszą współpracę oceniam bardzo pozytywnie.   

Z ofertą Duplo Polska będzie można się zapoznać na wrześniowych targach poligrafii – reklamowej FestiwalDruku.pl. Firma zaprasza do odwiedzenia stoiska E7A.

www.duplopolska.pl