Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh Pro™ C7200x wyróżnione przez European Digital Press Association

Nowa seria urządzeń produkcyjnych na papier cięty Ricoh Pro™ C7200x została nagrodzona przez EDP Association podczas tegorocznej edycji targów FESPA. System znalazł się wśród 29 produktów wyróżnionych spośród 120 zgłoszonych do konkursu.

– Nasza najnowsza seria urządzeń produkcyjnych to odpowiedź na potrzeby i wysokie wymagania naszych klientów. Jesteśmy dumni z jakości i wszechstronności Pro™ C7200x i cieszymy się, że cechy te zostały docenione przez European Digital Press – powiedział Eef De Ridder, Director Commercial Printing w Ricoh Europe.

O Pro™ C7200x

Pro™ C7200x umożliwia szybkie rozszerzenie i zdywersyfikowanie oferty. Urządzenia z tej serii cechuje wyższa wydajność – prędkość drukowania wynosi do 95 stron na minutę. Pozwalają one również druk na szerokiej gamie mediów o gramaturze do 360 g/m². Wszystkie te cechy w połączniu z dostępnością tonerów specjalnych (np. clear, toner biały, niewidzialny czerwony, neonowy żółty i różowy), dają unikatowe możliwości projektowe grafikom i wydawcom. Pro™ C7200x pozwala na druk aplikacji wykraczających poza gamę CMYK, punktowe lub całościowe nabłyszczenie (nawet na pofoliowanych wydrukach), nadruk znaków wodnych i zabezpieczających oraz realizację efektownych projektów.

www.ricoh.pl