Druk Cyfrowy, Nowości

Najnowsze drukarki Canon Pixma G z systemem stałego zasilania tuszem  z większym zestawem tuszy

Canon odświeża linię najnowszych drukarek z serii PIXMA G z systemem stałego zasilania. Od teraz modele G1411, G2411, G3411 i G4411 będą dostarczane w zestawie z dwoma pojemnikami czarnego tuszu oraz zestawem tuszów kolorowych, które pozwolą użytkownikom wydrukować nawet do 12 tys. czarno-białych i do 7 tys. kolorowych stron[1].

Dzięki zwiększeniu ilości dołączonych do zestawu atramentów, drukarki PIXMA G pozwalają użytkownikom drukować jeszcze więcej materiałów natychmiast po zainstalowaniu urządzenia, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Łatwe w obsłudze i kompaktowe drukarki PIXMA G dedykowane są użytkownikom, którzy poszukują maksymalnej wydajności druku dokumentów i zdjęć zarówno do użytku domowego, jak i w małym biurze. Wszystkie modele z tej serii mogą drukować zdjęcia bez marginesów do formatu A4, a nowa funkcja „Auto Power ON/OFF” oszczędza zużycie energii, kiedy drukarka nie jest używana[2].

Odświeżona linia drukarek PIXMA serii G obejmuje modele: 

 •        PIXMA G1411 – drukarka zaprojektowana do drukowania dużych nakładów, oferująca niski koszt za stronę wydruku.
 •        PIXMA G2411 – wydajna drukarka wielofunkcyjna z funkcją kopiowania i skanowania dokumentów.
 •        PIXMA G3411 – drukarka „3w1” z łącznością Wi-Fi dla łatwej obsługi procesów druku, skanowania i kopiowania dzięki aplikacji Canon PRINT na smartfony i tablety.
 •        PIXMA G4411 – kompaktowa drukarka „4w1” z automatycznym podajnikiem dokumentów na 20 arkuszy (ADF) i łącznością bezprzewodową.

Kluczowe cechy drukarek serii PIXMA G:

KONSTRUKCJA I TECHNOLOGIA

 •        Urządzenia serii PIXMA G pozwalają drukować do 12 tys. czarno-białych lub 7 tys. kolorowych stron.
 •        Widoczne zbiorniki z przodu urządzenia ułatwiają określenie poziomu zużycia atramentu, a specjalna konstrukcja minimalizuje ryzyko potencjalnych wycieków lub rozlania się atramentu.
 •        System głowic drukujących FINE zapewnia wysoką jakość wydruków w całym cyklu druku, nawet przy dużych nakładach.
 •        Drukarki PIXMA G są kompaktowe, co gwarantuje oszczędność miejsca, a wykorzystana w nich technologia pozwala zoptymalizować koszty druku nawet wysokich nakładów bez utraty jakości.

ŁĄCZNOŚĆ

 •        Modele PIXMA G4411 oraz PIXMA G3411 wyposażone są w technologię Wi-Fi
 •        Aplikacji Canon PRINT[3] umożliwia mobilne zarządzanie funkcjami druku, kopiowania i skanowania, a także obsługuje podstawowe funkcje konserwacyjne urządzenia

DRUKOWANIE ZDJĘĆ

 •        Użytkownicy mogą teraz drukować zdjęcia w formacie 4×6″ bez marginesów w zaledwie 60 sekund.
 •        Podajnik papieru może pomieścić do 100 arkuszy i obsługuje szeroką gamę nośników, w tym błyszczący papier fotograficzny.

KREATYWNOŚĆ

 •        Darmowy program My Image Garden, który umożliwia katalogowanie i drukowanie zdjęć na urządzeniach PIXMA.
 •        Platforma Canon Creative Park daje bezpłatny dostęp online do bogatych zasobów graficznych i gotowych szablonów (kart pocztowych, ramek do zdjęć, modeli 3D) do kreatywnego wykorzystania.

KOPIOWANIE 

 •        Aplikacja Canon PRINT umożliwia niezwykle proste skanowanie za pomocą aparatu w smartfonie i funkcji Smartphone Capture and Copy; to idealne rozwiązanie w przypadku pracy zdalnej.

Drukarki Canon PIXMA serii G z większym zestawem atramentów są dostępne w sprzedaży od maja 2018 roku.

 

[1]Wydajność zestawu startowego tuszów może być niższa ze względu na konieczność napełnienia głowicy drukującej przy pierwszej konfiguracji urządzenia. Sugerowana wydajność jest obliczana przez Canon metodą ISO/IEC 24712 (po instalacji tuszów w urządzeniu). Wydajność druku kolorowego jest obliczana na podstawie średniego zużycia tuszów w kolorze cyan, magenta i żółty. Sugerowanych wartości zużycia tuszów czarnego i kolorowych nie należy sumować. Wydajność uzależniona jest od rodzaju drukowanych materiałów i innych czynników.

[2]Funkcja Auto Power ON/OFF nie jest domyślnie włączona. Można ją uruchomić poprzez Quick Menu lub sterownik urządzenia.

[3]Android i iOS