Nowości, Wielki Format

Mimaki Europe nawiązuje strategiczną współpracę z 3M

Firma Mimaki Europe, czołowy producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosiła dzisiaj, że urządzenia serii UCJV z atramentami LUS-200 będą objęte gwarancją 3M™ MCS™, najbardziej kompleksową gwarancją na gotowe grafiki w branży. Gwarancja będzie dostępna w Europie w połowie lata 2018 r.

Gwarancja 3M™ MCS™ zapewnia pełną, bezpłatną ochronę każdej grafiki w przewidywanym okresie eksploatacji, która obejmuje blaknięcie, pęknięcia, łuszczenie oraz inne aspekty trwałości grafiki. 3M zapewnia ten poziom gwarancji na podstawie swoich doświadczeń w zakresie technologii antystarzeniowych i rygorystycznych testów kombinacji atramentów i drukarek. Gwarancja 3M™ MCS™ obejmuje do ośmiu lat na niektóre gotowe grafiki do wnętrz i nawet do sześciu lat w niektórych zastosowaniach zewnętrznych, takich jak folie do oklejania pojazdów – w przypadku zastosowania podłoża 3M i zainstalowania go zgodnie ze wskazówkami 3M.

– 3M z dumą oferuje producentom grafik szeroki wybór gwarantowanych, najwyższej jakości rozwiązań w zakresie drukowania. Dzięki współpracy z Mimaki możemy zapewnić naszym klientom rozszerzoną ofertę rozwiązań w zakresie drukowania objętych gwarancją 3M™ MCS™ – powiedział Steve Meinz, globalny dyrektor ds. produktów w dziale rozwiązań komercyjnych 3M.

Nowe drukarki serii UCJV300 oferują możliwość cięcia w linii oraz technologię druku warstwowego, np. cztero- i pięciowarstwowego obrazów przejściowych lub dwustronnych. Wydruki z tych urządzeń schną natychmiast nawet przy najwyższych prędkościach produkcji, co pozwala klientom szybko wydrukować i od razu uzyskać gotowy produkt. Atramenty LUS-200 są przyjazne środowisku i energooszczędne. Doskonale sprawdzają się w szerokiej gamie zastosowań, włącznie z zakrzywionymi powierzchniami, takimi jak folie do oklejania pojazdów.

– Cieszymy się, że współpraca z 3M zwiększy wydajność produktów i rozwiązań obsługiwanych przez nasze systemy. Możliwość zaoferowania ośmioletniej gwarancji na niektóre grafiki do wnętrz i do sześciu lat na rozwiązania zewnętrzne zwiększa elastyczność oferty naszych klientów i zapewnia spokój ducha – powiedział Bert Benckhuysen, kierownik produktu w regionie EMEA Mimaki Europe.

Aby uzyskać więcej informacji na temat gwarancji 3M™ MCS™, w tym szczegółów jej zakresu i listy zatwierdzonych nośników 3M, a w przypadku producentów grafik – w celu zarejestrowania certyfikatu gwarancji 3M™ MCS™, należy odwiedzić stronę www.3Mgraphics.com/warranties.