Nowości, Wielki Format

OKI Europe na FESPA zaprezentuje system do drukowania na kopertach oraz eko-solwentowe plotery

Wśród wyjątkowych rozwiązań technologicznych jakie OKI Europe Ltd (stanowisko nr 3.1 – A22) zaprezentuje na targach FESPA 2018, które odbędą się w dniach 15-18 maja, znajdują się wielokrotnie nagradzane plotery wielkoformatowe z serii ColorPainter oraz innowacyjna seria kolorowych drukarek Pro9000E.

Oferowana przez OKI seria wielkoformatowych ploterów eko-solwentowych ColorPainter zapewnia najwyższą jakość, gęstość kolorów i dodatkowe źródło przychodów dla firm poligraficznych. Uczestnicy targów będą mogli osobiście przekonać się o zaletach urządzenia ColorPainter M-64s, które niedawno otrzymało nagrodę Printer Pick Award 2018 w kategorii zaawansowanych technologicznie drukarek CMYK 54″/64″ wykorzystujących tusz ekosolwentowy/lateksowy, przyznaną przez niezależne laboratorium Buyers Lab firmy Keypoint Intelligence (BLI).

Na stoisku OKI będzie można również zobaczyć inne nagradzane urządzenie – eko-solwentowy ploter ColorPainter E-64s. To najnowsze urządzenie w rodzinie ColorPainter oferuje producentom oznakowań, dostawcom usług wystawienniczych, przedsiębiorstwom zajmującym się sitodrukiem i innym firmom możliwość przejścia z niskomarżowego druku na nośnikach winylowych i bannerów na zastosowania o wyższej zyskowności, umożliwiając im dalszy rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Wielkoformatowe plotery OKI są zaprojektowane tak, aby drukować wysokiej jakości projekty kreatywne i aby spełnić różnorodne wymagania branży oznaczeń zewnętrznych i grafiki wewnętrznej, przy czym we wszystkich zastosowaniach wykorzystywany jest ten sam wysokiej jakości tusz, dzięki czemu oferowane drukarki są idealnym rozwiązaniem dla firm poligraficznych, które chcą w jak najszerszym zakresie wykorzystać możliwości jednego urządzenia.

Niezwykle trwałe drukarki do wydruków graficznych oferują niezrównaną jakość obrazu, a dzięki certyfikatom GREENGUARD Gold i Nordic Eco Label ten sam tusz może być używany zarówno w zastosowaniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, w tym na potrzeby druku bannerów, na materiałach do podświetleń od tyłu, dla wydruków graficznych do oklejania pojazdów, a także druku na tapetach, grafiki w punktach sprzedaży, grafiki podłogowej i wystawienniczej oraz innych zastosowań. Tegoroczna edycja targów pozwoli OKI podkreślić unikalne cechy swojej floty drukarek wielkoformatowych, w tym największą pigmentację tuszu na rynku zapewniającą kolory, które pozostają żywe nawet przy mocnym podświetleniu. Nawet czarny tusz, który zwykle po podświetleniu wydaje się wyblakły, pozostaje intensywny, jednolity i ciemny – „najgłębsza czerń”.

Co więcej, wielkoformatowe eko-solwentowe plotery OKI umożliwiają druk w formacie od 64 do 104 cali, mogą obsługiwać niewielkie projekty oraz druk wysokonakładowy, zapewniając ostry i wyrazisty tekst, nawet przy 2-punktowej czcionce, którą można wciąż łatwo odczytać. Zwykle trudno jest uzyskać taką jakość, a produkty OKI zapewniają taką możliwość jako jedyne na rynku – obecnie żaden konkurencyjny producent drukarek nie dorównuje ofercie OKI w tym zakresie.

Seria Pro9000E z systemem do drukowania na kopertach wniesie do tegorocznej imprezy świeżość i innowacyjność dzięki systemowi nowej generacji umożliwiającemu drukowanie na kopertach w krótkich seriach. Dzięki Serii Pro9000E drukarnie mogą wykorzystać najnowsze tendencje w branży marketingu bezpośredniego i odgrywać wiodącą rolę w drukowaniu wysokiej jakości materiałów wysyłanych pocztą i w zakresie innych innowacyjnych rozwiązań.

Urządzenia Serii Pro9000E istotnie zwiększają wydajność drukowania kopert, umożliwiając drukowanie zmiennych danych na kopertach w krótkich seriach, eliminując długi i kosztowny tradycyjny proces produkcji form drukowych i napełnienia tuszem maszyny drukarskiej. Żywe i przyciągające wzrok wyniki można osiągnąć dzięki doskonałej jakości wydruku w bieli i intensywnym kolorom, jakie zapewnia urządzenie Pro9542E, umożliwiające szybkie i łatwe jednoprzebiegowe drukowanie na ciemnych kopertach.

– Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego (Direct Marketing Association) wykazały, że konsumenci postrzegają korespondencję bezpośrednią za bardziej osobistą i godną zaufania niż inne rozwiązania stosowane w ramach e-mail marketingu. Chociaż firmy skupiają się na cyfrowych działaniach marketingowych, badania pokazują, że 75% konsumentów było w stanie przypomnieć sobie daną markę po otrzymaniu korespondencji listownej, natomiast rozpoznało ją jedynie 44% respondentów, którzy byli odbiorcami kampanii e-mail marketingowej. Łatwość i dostępność cenowa rozwiązań opartych na poczcie elektronicznej oznacza, że 51% przedsiębiorstw zdecyduje się na kampanię hybrydową skierowaną do konsumentów w dwóch kanałach, zarówno za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak i tradycyjnej. Odsetek ten wskazuje na wyraźne zapotrzebowanie na drukowanie przyciągających uwagę kopert w krótkich seriach – powiedział Shun Mochizuki, Senior Marketing Manager, Small Format Printers, OKI Europe Ltd.

– Urządzenia Serii Pro9000E zapewniają drukarniom możliwość uzyskania niezrównanej jakości nasycenia, której konkurencja nie jest w stanie dorównać, dzięki możliwości druku w kolorystyce CMYK + kolor biały, gdzie w przypadku Pro9542 istnieje możliwość poddruku koloru białego pod standardowym kanałem kolorów CMYK na ciemnych lub kolorowych nośnikach, w jednym przebiegu.

Oferowany przez OKI system drukowania na kopertach można łatwo skonfigurować, a jego dodatkową zaletą jest rozwiązanie Envelope Fuser służące do redukowania zagnieceń i zapewnienia jednolitego druku na szerokiej gamie nośników. Aby zwiększyć wydajność, na potrzeby systemu firma OKI opracowała podajnik i automatyczną tacę odbiorczą o wysokiej pojemności, które umożliwiają drukowanie na kopertach w szerokim zakresie rozmiarów, w tym standardowych i niestandardowych (2,5” x 3,5” – 13” x 15”), w imponująco szybkim tempie (do 500 kopert DL w niecałe 12 minut).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.oki.com/pl. Zapraszamy również do odwiedzenia stanowiska OKI na targach FESPA (nr 3.1 – A22), gdzie można bezpośrednio sprawdzić jak działają urządzenia Serii Pro9000 z systemem do drukowania na kopertach.

– Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w targach FESPA w roli Złotego Partnera. Podczas tegorocznej edycji zaprezentujemy nasze innowacyjne technologie na stanowisku OKI Europe ALIVE WITH COLOUR, które będzie ożywiać kolorem i które po prostu trzeba odwiedzić. Oprócz znanej rodziny wielkoformatowych drukarek ColorPainter zaprezentujemy szeroką gamę technologii druku, które pomagają firmom z całej branży zwiększyć nakład projektów kreatywnych i zapewnić wzrost przychodów – powiedziała Pamela Ghosal, General Manager, Marketing Communications, OKI Europe Ltd.

Więcej informacji na stronie: www.okieurope.com/events