Druk Cyfrowy, Nowości

Premiera nowej drukarki JPK UV od MS Printing Solutions na FESPA 2018

Firma MS Printing Solutions ogłosiła wprowadzenie nowej drukarki UV na FESPA Global Print Expo 2018. Targi odbędą się w dniach 15-18 maja w Berlinie.

Nowa drukarka JPK UV to wysoko wydajna, wieloprzełącznikowa drukarka wykorzystująca atramenty UV do utwardzania. Bazując na udanym modelu atramentowy, nowa drukarka ma zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajną diodę UV ​​LED do produkcji rolek, przy czym głównymi odbiorcami mogą być tradycyjni użytkownicy flekso lub helio, którzy chcą dokonać konwersji na druk cyfrowy.

Wykorzystując zasadniczo podobną technologię do istniejącej oferty maszyn MS, JPK została opracowana w celu zapewnienia wysokiej wydajności przy niskich kosztach eksploatacji, a duże rolki do rozwijania i przewijania pozwalają na pracę w trybie 24/7.

Klaas Kackmann-Schneider, kierownik ds. rozwoju biznesu w dziale poligraficznym MS Printing Solution mówi:

– Nowa JPK UV został zaprojektowany jako alternatywa dla istniejących analogowych rozwiązań drukarskich, dzięki czemu tradycyjne firmy drukarskie mogą przejść na cyfrowy. Początkowo widzieliśmy to zjawisko w przypadku mniejszych obszarów produkcyjnych wymagających dużej ilości dostosowań – kiedy kluczowym czynnikiem była elastyczność produkcji na żądanie, a nie koszt druku. Teraz jednak ta minimalna długość biegu ulega zmianie. Poziom rentowności się zmienia i obecnie klienci domagają się drukarek cyfrowych, które mogą produkować wyższe wyniki przy niższych kosztach. JPK UV to idealna drukarka do zaspokajania rosnącego zapotrzebowania.

Podstawowym rynkiem docelowym dla nowej drukarki są obecnie wielkoskalowi użytkownicy przemysłowi technologii druku. Przykłady w tej dziedzinie obejmują produkty do dekoracji wnętrz, takie jak podłogi, laminaty meblowe i malowidła ścienne oraz produkty na zewnątrz, takie jak panele budowlane i laminaty drzwiowe.

Według Paolo Milini, prezesa MS Printing Solutions:

– Jako firma kładziemy duży nacisk na ciągłe wprowadzanie innowacji, aby sprostać potrzebom naszych klientów. Naszą misją jest pomóc im w osiągnięciu większej produktywności poprzez dostarczanie produktów dostosowanych do konkretnych potrzeb związanych z drukowaniem. Druk cyfrowy wkracza na tradycyjne analogowe rynki drukarskie, a dzieje się tak, ponieważ technologia wciąż idzie naprzód. Druk cyfrowy jest teraz wystarczająco solidny, aby sprostać dłuższym nakładom druku potrzebnym użytkownikom przemysłowym, a jednocześnie redukcja kosztów druku cyfrowego sprawia, że ​​jest on bardziej dostępny. 

JPK UV zostanie zaprezentowana na FESPA 2018. W celu uzyskania dalszych informacji na temat tego lub innych produktów MS Printing Solution prosi o kontakt z Sébastienem Hanssens, wiceprezesem ds. marketingu i komunikacji.

www.msitaly.com