Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Canon na międzynarodowych targach FESPA 2018

Podczas międzynarodowych targów FESPA 2018 (15-18 maja, Messe Berlin, hala 3.2 stoisko A40/B40) Canon zaprezentuje szerokie portfolio rozwiązań druku, które ma być inspiracją dla producentów i dostawców usług druku do zwiększenia potencjału biznesowego i rozwinięcia oferty o nowe produkty.

Canon przygotował największe w historii swojej obecności na targach stoisko ekspozycyjne, na którym zaprezentuje szerokie spektrum aplikacji i rozwiązań cyfrowego druku – od najnowszych maszyn do druku z roli przez plotery płaskie po rozwiązania wykończeniowe i narzędzie do automatyzacji procesu produkcyjnego. Prezentowane aplikacje druku będą inspiracją dla klientów, którzy myślą o wykorzystaniu druku m.in. do zastosowań dekoracyjnych, artystycznych, dekoracji wnętrz czy branży opakowaniowej.

– Współpracując z klientami z branży graficznej na całym świecie mamy dość »reprezentatywną« perspektywę rynkową, która pozwala nam definiować aktualne wyzwania i potrzeby klientów w tym obszarze. Pierwszym podstawowym czynnikiem prowadzącym do rozwoju biznesu naszych klientów jest dywersyfikacja oferty, czyli jej rozszerzanie o zupełnie nowe produkty i usługi dla klientów oraz ekspansja na perspektywiczne rynki w celu pozyskiwania nowych. Drugim silnym trendem jest wykorzystanie nowych innowacyjnych modeli biznesowych poprzez inwestowanie w rozwiązania o wyższej efektywności i wydajności produkcyjnej, które pozwalają wykonywać te same procesy szybciej, pewniej i taniej. W Canon dostrzegamy te potrzeby i dlatego wspieramy klientów w podążaniu tymi dwoma ścieżkami rozwoju – z jednej strony nieustannie rozwijając innowacje sprzętowe, z drugiej pokazując niemal nieograniczone możliwości wykorzystania tych rozwiązań w praktyce – mówi Mark Lawn, dyrektor Graphic & Communications Group, Canon Europe.

Océ Colorado 1640

Na stoisku Canon klienci będą mogli czerpać inspiracje z najbardziej innowacyjnych technologii oraz najnowszych aplikacji druku prezentowanych w naturalnych warunkach ekspozycyjnych. Najważniejszym punktem stoiska Canon będzie najszybszy w swojej klasie ploter Océ Colorado 1640 z innowacyjną technologią UVgel. Na dwóch osobnych urządzeniach zaprezentowane zostaną możliwości produkcyjne maszyny, jej niespotykana wydajność i elastyczność w obsłudze mediów do różnorodnych zastosowań, takich jak druk elementów wystroju wnętrz czy grafiki artystycznej. Prezentacja odbędzie się z wykorzystaniem technologii do wykończenia materiałów firmy Fotoba, partnera Canon.

Océ Colorado 1640 miał swoją premierę dokładnie rok temu, właśnie na targach FESPA 2017, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano go europejskim klientom. Od tego czasu urządzenie odmieniło już procesy produkcyjne wielu klientów na całym świecie, a podczas tegorocznych targów, na stoisku Canon, będzie okazja do zapoznania się z efektami tych wdrożeń. Dostawcy usług druku odwiedzający strefę Canon na FESPA będą mogli również zobaczyć na żywo szeroką gamę aplikacji wyprodukowanych właśnie na Océ Colorado 1640. Warto również dodać, że polska premiera urządzenia miała miejsce podczas FestiwalDruku.pl (więcej o tym TUTAJ).

Oce ColorWave 910

Innym prezentowanym na stoisku wydajnym rozwiązaniem druku z roli będą: Océ ColorWave 910 – jednoprzebiegowa, kolorowa, wydajna drukarka atramentowa do druku wielkoformatowych materiałów technicznych dla firm z branży budowlanej, inżynieryjnej i konstrukcyjnej; Océ ColorWave 700 – uniwersalny kolorowy ploter do zastosowań CAD/GIS, który oferuje błyskawicznie schnące i odporne na działanie wody wydruki o wysokiej jakości także na nośnikach niepowlekanych; oraz imagePROGRAF PRO-4000 i TX4000 – urządzenia przystosowane do druku najwyższej jakości zdjęć, grafiki artystycznej i materiałów POS, na których prezentowane będą nowe wodoodporne media Canon do zastosowań zewnętrznych.

Canon imagePROGRAF TX-4000

W części stoiska poświęconej ploterom płaskim Canon, odwiedzający będą mogli zobaczyć w działaniu dwa modele wielokrotnie nagradzanej serii urządzeń Océ Arizona –Océ Arizona 6170XTS i Océ Arizona 1280GT. Pierwszy z nich będzie zintegrowany z modułem Océ ProCut G3 XL-3200 do produkcji krótkich serii opakowań.

Podkreślając możliwości integracji wielu urządzeń Canon w celu zwiększania potencjału produkcyjnego klientów, ploter Océ Arizona 6170 zostanie pokazany w ramach zautomatyzowanego workflow dzięki specjalistycznej technologii dostarczonej przez partnera Canon – firmy Rolan. Prezentowane rozwiązanie pokaże możliwości optymalizacji pracy poprzez transfer niezadrukowanych mediów na ploterach płaskich na stół tnący. Takie zastosowanie urządzeń Canon i Rolan Robotics funkcjonuje już w firmie Van Vliet Printing w Holandii.

Podczas targów FESPA 2018 odbędzie się także europejska premiera najnowszego rozwiązania druku z serii Océ Arizona, które umożliwia dodawanie teksturowych efektów na elementy dekoracyjne, prototypy opakowań czy oznakowań, rozszerzając możliwości produkcyjne dostawcom usług druku i ich klientom.

 

 

imagePRESS C850

Odwiedzający stoisko Canon na FESPA 2018 będą mogli również dowiedzieć się więcej o tym, jak uzupełnić ofertę wielkoformatowych produktów o rozwiązania drukujące w małym formacie, m.in. dzięki systemowi Canon imagePRESS C850 do druku krótkich serii materiałów m.in. dla branży opakowaniowej (zadruk składanych kartonów, materiałów handlowych czy POS). Drukarka DreamLabo 5000 w połączeniu z modułem wykończeniowym Canon FlatSpread FS-500 będzie z kolei okazją do zaprezentowania producentom materiałów graficznych możliwości, jakie daje komercyjny druk najwyższej jakości fotoksiążek.

Poza aplikacjami drukowanymi na stoisku, odwiedzający Canon będą mogli zainspirować się w specjalnej strefie „dom-ulica-sklep”, w której prezentowane będą personalizowane aplikacje do zastosowań marketingowych czy dekoracji wnętrz – wszystko w ramach wielokanałowej kampanii marketingowej dla fikcyjnej marki modowej Elemental. W ramach części „sklep” zaprezentowane zostaną m.in. aplikacje dekoracyjne, takie jak oznakowania podłogowe drukowane na materiałach winylowych, opakowania czy oznakowania na meblach, zaś w części „dom” będzie można zobaczyć m.in. możliwości laminowania podłóg, tapet czy płytek ceramicznych.

www.canon.pl

KL