Nowości, Wielki Format

Mimaki przedstawia nowy system w zakresie Internetu rzeczy (IoT)

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, poinformowała dzisiaj o nowym systemie w zakresie Internetu rzeczy (IoT), Digital Printing Connection, który ma na celu pomóc użytkownikom w integracji drukarek Mimaki z liniami produkcyjnymi, aby zapewnić produkcję nienadzorowaną na żądanie i masowe dostosowywanie poprzez komunikację z robotami, pasami przenośnikowymi, urządzeniami kontrolnymi, czujnikami i innym sprzętem peryferyjnym.

Pierwsze dwa rozwiązania, które zostaną wprowadzone z tym nowym systemem, to polecenia MDL i oprogramowanie Mimaki Job Controller.

Polecenia MDL służą do sterowania drukarkami Mimaki z systemów produkcyjnych i urządzeń peryferyjnych klienta. Zarządzają one działaniem drukarek, łącznie z rozpoczęciem druku produkcyjnego oraz regulacją pozycji i wysokości stołu na nośniki. Dostarczają również informacje na temat pozostałej ilości atramentu i błędów po stronie drukarki.

Mimaki Job Controller to oprogramowanie, które komunikuje się z drukarką w celu transmisji optymalnych danych oraz warunków drukowania. Również automatycznie rozpoczyna produkcję, łączy drukarkę i robota z linią produkcyjną w celu podawania zadań drukowania za pomocą przenośnika oraz odbierania wydrukowanych materiałów.

– System Digital Printing Connection umożliwia pracę bezobsługową. Pomaga uprościć i usprawnić procesy, pozwalając podłączyć drukarki, które działają głównie jako systemy autonomiczne, do urządzeń peryferyjnych. Takie podejście wspiera produkcję na żądanie i masowe dostosowywanie – mówi Bert Benckhuysen, kierownik produktu w Mimaki Europe.

W przypadku klientów używających poleceń MDL można utworzyć optymalny system za pomocą zestawu programistycznego (Software Development Kit) firmy Mimaki, który można pobrać z globalnej witryny internetowej Mimaki.

www.mimakieurope.com

KL