Nowości, Wielki Format

Plotery Mutoh zabłysną na targach Film Video Foto 2018

21. edycja Targów Film Video Foto odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2018 w hali Expo-Łódź. Na stoisku A40 można będzie zapoznać się z 4 japońskimi ploterami wielkoformatowymi marki Mutoh, drukującymi w 4 różnych technologiach druku!

Po raz kolejny miłośnicy fotografowania i filmowania będą mieli okazję zapoznania się z ofertą ponad 100 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio.

Na stoisku firmy Atrium Centrum Ploterowe, obecne będą wielkoformatowe drukarki japońskiej firmy Mutoh, pracujące w technologiach: żywicznej UMS, eko-solwentowej, LED-UV oraz sublimacyjnej.

Druk żywiczny UMS – ploter Mutoh ValueJet 1324 X

Plotery serii ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory – pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83% (z CMYKa!).

Plotery ValueJet X różnią się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru mamy dwie szerokości: 1.37 i 1.62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h.

– Na stoisku zaprezentujemy najpopularniejszy model wśród fotografów – szybki i wydajny Mutoh ValueJet 1324 X. Jego prędkość sięga prawie 30 m2/h a szerokość robocza wynosi maksymalnie 1.37 metra – mówi przedstawiciel Atrium Centrum Ploterowe.

Wszystkie plotery Mutoh ValueJet serii X posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster.

Intelligent Interweaving, czyli tak zwany druk „falą” czy też „chmurką” pozwala wyeliminować paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra. Kolejne warstwy atramenty nachodzą na siebie i się przeplatają, przez co nie występuje tzw. efekt paskowania nawet w trybach wysokiej prędkości.

Drugą technologią jest Mutoh DropMaster. Jest to opatentowana przez firmę Mutoh technologia druku, która ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. DropMaster gwarantuje, że kropla atramenty zawsze trafia w przewidziane miejsce.

Cechą wyróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. „eko-rozwiązań” na rynku, jest niski (nawet kilkukrotnie niższy) pobór prądu.

Oprócz wspomnianych technologii warto wspomnieć, że w ploterach ValueJet serii X zastosowano rozwiązania unikalne jak np.: stalowy pasek posuwu karetki, pozłacana płytka głowicy, rolki dociskowe na całej szerokości stołu roboczego, zmienna wielkość kropli atramentu, światowej klasy oprogramowanie Onyx 12 lub Onyx Thrive, szczelny, hermetyczny i bezpieczny dla użytkownika i plotera system atramentów w workach.

Druk LED-UV na prawie wszystkim – ploter Mutoh ValueJet 426 UF

Na stoisku Atrium, można będzie zapoznać się również z drukarką do druku bezpośredniego LED-UV o bardzo szerokich możliwościach zastosowania – Mutoh ValueJet 426 UF.

Bestsellerowy Mutoh ValueJet 426UF, którego liczba instalacji w Polsce przekroczyła już kilkadziesiąt sztuk to „biurkowa drukarka” LED-UV, która umożliwia druk na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym A3+. VJ-426 UF wyposażony jest w stół z podsysem. Ta 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm, umożliwia zadruk materiałów i obiektów o grubości nieprzekraczającej 70 mm i ciężarze do 4 kg.

Nad urządzeniem czuwa i steruje zaawansowane oprogramowanie pod Windows (można ploter użyć jak “zwykłą” drukarkę”). Mutoh ValueJet 426 UF proponowany jest w konfiguracji CMYK lub CMYK + kolor biały + lakier, co umożliwia druk wielowarstwowy w różnych kombinacjach. Mutoh ValueJet 426 UF obsługuje atramenty do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych jak i atramenty do zadruku nośników elastycznych.

Drukarka ta oferuje bezkompromisową jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC czy szkło. Przeznaczone są do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, foto-gadżetach, obiektach 3D, posłuży też do personalizacji produktów, paneli sterowania, nagród, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn, itd.

Cechą wyróżniającą japońskie drukarki LED od innych rozwiązań na rynku jest brak zapachu zadrukowanego przedmiotu. To jeden z dowodów na ekologiczność rozwiązań tego producenta. Warto zauważyć, że drukarki LED firmy Mutoh nie wymagają podłączania zewnętrznych systemów filtrujących powietrze czy innych wyciągów.

Druk wodny i sublimacyjny – ploter Mutoh RJ 900 XG

Nie mniej ciekawą od technologii LED jest sublimacja. Jej szerokie możliwości, pozwalają na znakowanie nie tylko tekstyliów, ale też gadżetów reklamowych, sprzętów sportowych, dekoracji, mebli i wielu innych nośników i obiektów.

Na stoisku można będzie zapoznać się z niedrogim, aczkolwiek szybkim i produktywnym ploterem sublimacyjnym Mutoh RJ-900 XG o szerokości 1.07 m.

– Jest to najpopularniejszy ploter sublimacyjny w Polsce. Liczba jego instalacji przekracza kilkaset sztuk. W niektórych przedsiębiorstwach pracuje nawet po kilkanaście urządzeń RJ-900 – dodaje przedstawiciel Atrium.

W zależności od zastosowanego atramentu, Mutoh RJ-900 może pracować jako maszyna sublimacyjna lub graficzna z atramentami wodno-pigmentowymi.

Druk eko-solwentowy – ploter Mutoh ValueJet 628

Dla użytkownik potrzebujących „małego-wielkiego” formatu, japoński producent opracował ploter Mutoh ValueJet 628. Ten 8-kanałowy ploter o szerokości roboczej 62 cm, pracuje w technologii eko-solwentowy i jest wyposażony w technologię znane z topowych modeli, jak Intelligent Interweaving.

Szerokość zadruku 62 cm w połączeniu z niskim kosztem zadruku w porównaniu do typowych drukarek fotograficznych, jest idealnym rozwiązaniem dla zakładów fotograficznych. Co więcej, dzięki atramentom eko-solwentowym można zadrukować szeroką gamę niedrogich nośników do aplikacji wewnętrznych jak i zewnętrznych: od fotografii, przez reprodukcje, przez plakaty, po grafiki reklamowe – reasumuje.

W połączeniu z ploterem tnącym o tej samej szerokości (np. Summa D60), Mutoh ValueJet 628 tworzy wydajny system do druku i wycinania naklejek, etykiet, itd.

Plotery MUTOH zostaną zaprezentowane na stoisku wyłącznego dystrybutora w Polsce – Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL