Druk Cyfrowy, Nowości

Yuichi Ishizuka nowym prezydentem i CEO Canon w regionie EMEA

Canon ogłosił zmianę na stanowisku prezydenta i CEO Canon EMEA. Po sześcioletniej kadencji, ustępującego prezydenta Rokusa van Iperena zastąpi na tym stanowisku Yuichi Ishizuka.

Rokus van Iperen, ustępujący CEO Canon EMEA i starszy dyrektor zarządzający Canon Inc., po pełnej sukcesów karierze w firmie Océ NV od 2012 r. pełnił funkcję prezydenta i CEO Canon Europe. Koordynował – zakończoną wielkim sukcesem – integrację Canon i Océ, a także kilka innych integracji, które wpisały się w strategię firmy opartą na sukcesywnym rozwoju portfolio o nowe, cyfrowe produkty i rozwiązania. Miał ogromny udział w budowaniu silnego portfolio rozwiązań Canon dla biznesu w kluczowych obszarach, w tym m.in. sieciowych systemów bezpieczeństwa (NVS).

Yuichi Ishizuka, poprzedni prezes i dyrektor operacyjny Canon USA, od 1 kwietnia br. pełni funkcję prezydenta i CEO Canon w regionie EMEA. Obecnie będzie odpowiadał za procesy operacyjne Canon w 120 krajach, w których firma zatrudnia około 18000 pracowników. Przychody Canon EMEA stanowią aż 25 proc. przychodów globalnych firmy Canon.

W nowej roli Yuichi Ishizuka będzie odpowiedzialny za umocnienie pozycji Canon w kluczowych segmentach rynkowych, a także nadzór nad procesami rozwoju na istotnych, z punktu widzenia firmy, polach biznesowych, m.in. w takich obszarach jak NVS, rozwiązania dla przemysłu i druk komercyjny. Yuichi Ishizuka zajmował wysokie stanowiska w spółkach Canon w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej oraz Japonii, dzięki czemu posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi projektami w różnych regionach świata. Nowe stanowisko będzie jego pierwszym stanowiskiem, w ramach spółek Canon, na kontynencie europejskim.

– Canon jest czołowym dostawcą rozwiązań obrazowania zarówno dla klientów detalicznych, jak i instytucjonalnych w regionie EMEA. Potwierdza to liczba naszych klientów oraz ogromne doświadczenie biznesowe – w ubiegłym roku świętowaliśmy 60-lecie obecności naszych innowacyjnych produktów i rozwiązań regionie EMEA – przyznaje Yuichi Ishizuka. – Jestem zaszczycony, że będę mógł pracować z tak znakomitym zespołem fachowców i nadzorować rozwój organizacji w tym bardzo ekscytującym i dynamicznym dla nas okresie – dodaje nowy CEO.

www.canon.pl

KL