Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Prestiżowa nagroda SHOGUN dla firmy Reprograf

W marcu br podczas spotkania dystrybutorów firmy Dainippon Screen, które odbyło się w Amstelveen w Holandii, firma Reprograf otrzymała prestiżową nagrodę SHOGUN Award 2017 przyznawaną za wybitne osiągnięcia sprzedażowe.

Jest to najważniejsza nagroda przyznawana dealerom przez Dainippon Screen, w której brane są pod uwagę wyniki sprzedaży ze wszystkich krajów regionu EMEA (kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki). Reprograf otrzymał ją za wyniki sprzedaży w zakresie maszyn TruePress Jet 520HD w roku 2017.

Nagrodę wręczoną przez pana Bui Burke (Senior Vice President Sales firmy Dainippon Screen Europe) odebrał reprezentant firmy Paweł Szpil (Area Product Manager w Reprograf).

To niewątpliwie olbrzymie wyróżnienie dla Reprograf’u. Ranga tego wydarzenia jest tym wyższa, że historycznie nie jest to już pierwsza nagroda przyznana firmie przez tego dostawcę. W ciągu długoletniej współpracy Reprograf został już wyróżniony dwukrotnie nagrodą SHOGUN AWARD
(w roku 2004 i 2006) oraz nagrodą MIKADO 2003 (przyznawaną dla Dealera Roku). Zatem współpraca obu firm nadal przynosi bardzo dobre wyniki.

– Nie obniżamy poprzeczki – komentuje Jolanta Kurowiak, Prezes Reprograf SA. – W innych krajach tego regionu zaszły duże zmiany, a my nadal współpracujemy z Dainippon Screen i to na bardzo wysokim poziomie wyników sprzedażowych. Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna, bowiem pokazuje z jednej strony jaki potencjał ma wciąż rynek w Polsce, a z drugiej strony potwierdza, że mamy świetnych specjalistów w Dziale Sprzedaży oraz Serwisu, którzy są mocnym punktem naszej firmy. To dla nich przede wszystkim jest ta nagroda, w podziękowaniu za codzienną pracę wykonywaną z pasją i poświęceniem.

Przez 15 lat współpracy Reprograf sprzedał ponad 250 systemów CtP firmy Dainippon Screen, co dało firmie pozycję lidera.

– Zawsze byliśmy jednym z najlepszych dealerów na świecie firmy Dainippon Screen. Obecnie w obliczu rewolucji technologicznej, która trwa na polskim rynku poligraficznym, staliśmy się liderem w dziedzinie sprzedaży wysokowydajnych maszyn rolowych do druku czarno-białego oraz kolorowego. W tej chwili już pracują na polskim rynku 4 maszyny serii TruePress Jet 520, a w maju zostanie uruchomiona kolejna maszyna tej serii – dodaje Prezes Jolanta Kurowiak.

TruePress Jet 520 to wysokowydajny system druku rolowego, zapewniający realistyczne obrazy, które poszerzają granice druku atramentowego. Dzięki rozdzielczości rzeczywistej 1200 dpi i precyzyjnemu sterowaniu wielkością kropel, TruePress Jet520HD uzyskuje kolory, tekstury, szczegóły w obszarach druku atramentowego, jakich oczekuje się w przypadku wysokiej jakości publikacji i prac komercyjnych. To te cechy powodują, że TruePress Jet520HD jest atrakcyjną alternatywą dla produkcji offsetowej / cyfrowej opartej na tonerze. Dainippon Screen zastosował w tym systemie wiodące technologie w transporcie papieru, technikach suszenia, głowicach drukujących z możliwością wykorzystania atramentów pigmentowych o wysokiej gęstości we wszystkich kolorach na szerokiej gamie podłoży papierowych . Możliwości zastosowania zakresu gramatur papieru od 40 do 250 g.

www.reprograf.com.pl

KL