Nowości, Wielki Format

HP prezentuje technologię drukowania HP Latex na sztywnych podłożach

Przełomowa technologia atramentów HP White Latex Ink zapewnia najjaśniejsze odcienie bieli oraz najbardziej żywe kolory w technologii druku płaskiego.

Podczas targów ISA Sign Expo, HP Inc., zaprezentowało HP Latex Serię R – pierwszą technologię lateksową HP, która umożliwia drukowanie na elastycznych oraz sztywnych materiałach za pomocą atramentu HP Latex. HP Latex z serii R przenosi technologię lateksową1 do świata druku na podłożach sztywnych, jest również pionierem w zakresie białych atramentów, dzięki wprowadzeniu atramentu HP Latex White.

Wyposażona w pojedynczy, sześciokolorowy zestaw tuszów, technologia HP Latex z serii R zapewnia niespotykaną jakość przy zachowaniu dużej prędkości i jest pierwszą, prawdziwie hybrydową technologią lateksową, która łączy renomowane elastyczne funkcje drukowania HP z drukiem na podłożach płaskich.

[youtube=”hoVRr8cvz_0″]

Seria HP Latex R zapewnia niezrównaną jakość druku na szerokiej gamie sztywnych podłoży, takich jak pianki, spienione PCV, tektury, tworzywa sztuczne, aluminium, drewno oraz szkło. W przeciwieństwie do technologii druku UV, która tworzy grubą warstwę atramentu całkowicie przykrywającą media oraz wymagającą czasu do wyschnięcia, atramenty lateksowe HP na bazie wody, zachowują wygląd i wykończenie mediów oraz zapewniają bezwonne wydruki, które są bezpieczne dla środowiska, zarówno podczas samego druku jak i późniejszej ekspozycji.

– Urządzenia HP Latex z serii R są godne uwagi dzięki ustanowieniu nowych standardów branżowych w zakresie jakości oraz możliwości druku. Dostawcy usług druku mogą tworzyć wspaniałe płaskie oraz elastyczne wydruki – powiedział Santi Morera, dyrektor globalny i Dyrektor Generalny, Dział Rozwiązań Graficznych, HP Inc. – Nasi klienci mogą rozszerzyć swoją ofertę o nowe, wysokowartościowe aplikacje, jednocześnie otwierając nowe kreatywne pomysły i koncepcje w branży Sign&Display, które zapewnią ich użytkownikom większą wartość.

Walcząc z jednym z najbardziej rozpowszechnionych ograniczeń w druku, tusz HP White Latex ma innowacyjny system, który zapewnia recyrkulacje białego atramentu – zarówno w systemie dostarczania go, jak i na głowicach drukujących w celu uniknięcia osiadania i segmentacji. Właśnie poprzez unikalny system przechowywania atramentu, który nieustannie i automatycznie miesza tusz, w nowej serii ploterów będziemy w stanie zminimalizować straty tuszu koniecznego na utrzymanie systemu w niezbędnej kondycji i czystości.

HP Latex R, będzie pierwszym urządzeniem, które pracować będzie w oparciu o innowacyjny atrament HP White Latex Ink – błyszczący, wysokiej jakości „prawdziwy biały”, który nie żółknie po upływie czasu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego białego atramentu na bazie UV.

– Biały atrament stanowił stały problem dla branży. Tradycyjnie zużywa on większe i cięższe cząsteczki pigmentu, które często zatykają głowice drukujące lub nieprzezroczysta mieszanina zostaje oddzielona i osiada na dnie zbiornika atramentu. Do tej pory często konieczny był fizyczny wstrząs zbiornikami, ponieważ było to jedyne dostępne rozwiązanie – powiedział Thom Brown, główny diagnostyk w HP.

Poprzez inwestycje HP w innowacje w zakresie chemii oraz inżynierii, rozwiązanie z atramentem białym w serii HP Latex R jest przełomem w branży. Seria HP Latex R będzie dostępna w trzecim kwartale 2018 r., a debiut w branży będzie miał miejsce w maju podczas targów FESPA w Berlinie, Niemcy.

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji na temat technologii HP Latex zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem maszyn HP Latex w Polsce, firmą Digiprint.

Przygotowano na podstawie materiałów firmy HP.

www.hp.com.pl

www.digiprint.pl

KL