Druk Cyfrowy, Nowości

Accurio Press 6136 – nowa generacja urządzeń monochromatycznych Konica Minolta

Firma Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press do produkcyjnego druku monochromatycznego, w skład której wchodzą modele 6136, 6136P oraz 6120. Nowe maszyny umożliwiają drukowanie nawet do 136 str./min w formacie A4 czy 78 str./min w A3.

Seria Accurio Press 6136 jest kompatybilna z debiutującym niedawno inteligentnym modułem IQ-501, który zapewnia automatyczną regulację gradacji szarości i registracji w czasie rzeczywistym. Dzięki intuicyjnemu w obsłudze modułowi możliwe jest zaoszczędzenie czasu i zmniejszenie kosztów związanych z produkcją.

Urządzenia z nowej serii pozwalają na wydruk nawet do 3,24 miliona stron A4 w skali miesiąca na szerokim wachlarzu nośników, takich jak papier powlekany i tłoczony o gramaturze od 40 do 350 g/m2. Za pośrednictwem dedykowanego modułu możliwe jest również drukowanie kopert. Skanowanie w kolorze odbywa się z szybkością do 240 str./min przy rozdzielczości 300 dpi.

– Seria Accurio Press 6136 jest naszą odpowiedzią na rosnące potrzeby branży poligraficznej, aby wydajniej obsługiwać zlecenia wielkoobjętościowe. Nowe maszyny produkcyjne pozwalają na monochromatyczny wydruk niemal 7500 stron A4 na godzinę. Dzięki zwiększonej wydajności w stosunku do poprzedniej serii bizhub PRESS 1250e oraz zastosowaniu modułu IQ-501, możliwe jest podniesienie zyskowności klienta oraz usprawnienie procesów związanych z zadaniami wykonywanymi na co dzień przez operatora. To z kolei ma duże znaczenie dla rozwoju biznesu–mówi Michał Wiśniewski, Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

Urządzenia Accurio Press 6136 mogą być wyposażone w wiele modułów przeznaczonych do obróbki końcowej i finishingu wydrukowanych prac. Klient decydujący się na uzupełnienie parku maszyn o serię Accurio Press 6136 ma pewność, że uda się dopasować ich działanie do potrzeb swojego biznesu, ponieważ istnieje możliwość skonfigurowania urządzeń na ponad 700 różnych sposobów.

www.konicaminolta.pl

KL