Artykuły Promocyjne, Nowości

Oprogramowanie RIP dla drukarek do tekstyliów od Epson

Epson wprowadza oprogramowanie Edge Print RIP dołączane do drukarek do tekstyliów z serii F. Będzie ono udostępniane w zestawie z nowymi drukarkami, co pozwoli użytkownikom osiągać najlepsze rezultaty druku. Ponadto współpracując z silnikiem programu Adobe Photoshop, nowy software zapewni użytkownikom szybkość i wysoką wydajność w przetwarzaniu danych Post Script dla różnego formatu plików.

Edge Print RIP jest zgodne z systemem Windows, a jego konfiguracja jest prosta i nie wymaga klucza sprzętowego. Umożliwia użytkownikom zarządzanie nawet czterema drukarkami oraz korzystanie z prostej konfiguracji, łatwego zarządzania plikami, sterowania kolorem, rastrowania, wykorzystywania powtarzalnego wzorca i nestingu.

Epson Edge Print pozwala uzyskiwać najlepszą możliwą jakość dzięki technologii Precision Dot, która dobiera optymalny dla realizowanego zadania rozmiar kropel atramentu oraz wzory rastrowania. Łączy trzy kluczowe technologie firmy Epson: moduł półtonowy, LUT (Look-up Tables) oraz Micro Weave. W połączeniu z szerokim profilem gamutu barwnego opracowanym przez firmę Epson w celu maksymalnego rozszerzenia palety kolorów, tworzy płynne gradacje, kolory są spójne w różnych warunkach oświetleniowych, a ich ziarnistość zredukowana.

Edge Print harmonijnie współpracuje także z innymi narzędziami Epson, w tym z narzędziem kalkulacyjnym LFP Accounting Tool. Współpracując z panelem Epson Control Dashboard wbudowanym w oprogramowanie, informuje użytkownika o statusie drukarki oraz umożliwia pobieranie z biblioteki Epson predefiniowanych konfiguracji druku dla danego nośnika i wysyła ją bezpośrednio do drukarki.

– Warunkiem uzyskania wydruków wysokiej jakości jest ustawienie przez użytkownika właściwych parametrów druku. By to usprawnić, Epson przygotował zatwierdzone ustawienia wstępne Edge Print, w tym profile ICC, które można pobrać z chmury – powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson. – Ponadto narzędzie Epson LFP Accounting Tool pomaga wycenić każdy wydruk na podstawie atramentu i zużycia papieru, dzięki czemu zyskuje się lepszą przejrzystość i kontrolę. To kompleksowe rozwiązanie zapewnia powtarzalność wysokiej jakości i precyzji, redukuje ilość odpadów i pozwala skalować zakres produkcji, co przekłada się na szybszy rozwój firmy i przyspieszenie produkcji.

W pierwszej kolejności oprogramowanie zostało wprowadzone w modelu SC-F9300. Kolejna, uaktualniona wersja zostanie opublikowana w marcu i będzie obsługiwać drukarki sublimacyjne firmy Epson (SC-F6200, SC-F7200 SC-F9200). Dołączona będzie do każdej nowej drukarki. Dla obecnych posiadaczy dostępna będzie jako opcja. Epson Edge Print będzie dostępne od marca 2018 r.

www.epson.eu

KL