Nowości, Wielki Format

Artemis Pulsar LED nagrodzony Medalem The Prize For Innovations

Pulsar – rolowy ploter LED marki Artemis został nagrodzony Brązowym Medalem targów reklamy i otrzymał tytuł „The Prize For Innovations” za wszechstronność i ekonomiczność. To kolejna nagroda po Złotym Medalu FestiwalDruku.pl w Warszawie.

Jesteśmy świadkami rozwoju technologii LED-UV, która jest kolejnym etapem ewolucji „tradycyjnej” technologii UV i naturalnym następcą dotychczasowych technologii wielkoformatowych. Dzięki nowoczesnym atramentom możliwe jest już zadrukowywanie nie tylko płaskich nośników ale i jak się okazuje, z powodzeniem miękkich, delikatnych materiałów jak na przykład podświetlanych backlitów, soft-filmów czy coraz częściej, klasycznych banerów. Z dnia na dzień wydruki w tej technice wypierają grafiki powstające na ploterach eko-solwentowych i solwentowych.

– Jesteśmy dumni, że nie tylko rynek potwierdził zasadność wyboru technologii LED, ale „pieczątkę” w postaci nagrody „The Prize For Innovations” przybiło targowe Jury. Technologia LED jest już łatwo dostępna, ekologiczna i co więcej, ekonomiczna. Dzięki temu, jest naturalnym wyborem przy inwestycji w nowe maszyny do druku LFP. Na koniec warto wspomnieć, że szeroki wachlarz obsługiwanych mediów pozwala traktować taką inwestycję jako przyszłościową – mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Za przyszłością rozwiązań LED-UV, przemawia po pierwsze brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty. Dzięki wydrukom gotowym do użytku po ściągnięciu z plotera oszczędzamy także czas a co za tym idzie koszty.

Atramenty LED-UV stosowane w ploterze Artemis Pulsar są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii (w odróżnieniu od np. technologii lateksowych) i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Artemis Pulsar to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3.20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, takich jak: backlity, tkaniny i softfilm’y (wykorzystywane jako podświetlane sufity, ścianki czy sklepowe kasetony), tapety, płótna, papieru, itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną jak klasyczne banery, plakaty, itd. Podkreślmy jeszcze raz – od razu suche i gotowe do dalszej obróbki, montażu czy wysyłki.

W karetce urządzenia, znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą. Artemis Pulsar charakteryzuje produktywność na poziomie 150 m2/h!

Ploter wyposażony jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem PhotoPrint. Najciekawszym nośnikiem do jakiego warto wykorzystać ten ploter to tzw. „membrany” czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki z możliwością podświetlenia. Jest to materiał co raz częściej wykorzystywany w naszym kraju, kiedy to na kontynencie azjatyckim jest dominujący. Jego atutami są duża szerokość (do 3.20 m), możliwość, składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

– Artemis Pulsar, charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem jakości do ceny, która kształtuje się ona na poziome ok. 30 tysięcy euro. Inwestycja dokonana przez klienta końcowego szybko mu się zwraca, gdyż pozwala drukować produktywnie, ekonomicznie. Co najważniejsze, pozwala wejść w nowe sektory druku jak np. podświetlane sufity czy ścianki. Śmiało można powiedzieć, że jest to technologia przyszłości, przygotowana na nadchodzące zmiany i trendy – dodaje przedstawiciel Atrium.

Z roku na rok zainteresowanie wszystkimi ploterami z portfolio Artemis na rynku krajowym i międzynarodowym rośnie. Od lat maszyny naszej marki są używane w Polsce a przez to sprawdzone i doceniane w działalności produkcyjnej. Z uwagi atrakcyjną cenę plotery Artemis trafiają na wiele rynków wschodzących, jak Bałkany, Europa Południowa czy Afryka ale i także na wymagające rynki Europy Zachodniej.

W ostatnich miesiącach Artemis Pulsar znalazł w Polsce kolejnych nabywców. Jest to dowodem na to, że technologia LED jest coraz bardziej dostępna i biznesowo uzasadniona w codziennej pracy drukarni wielkoformatowych i zakładach produkcyjnych.

– Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć. Najlepszym przykładem może być właśnie nagrodzony i doceniony przez użytkowników Artemis Pulsar – podkreśla.

Ploter LED-UV Artemis Pulsar został zdobył także uznanie branżowych ekspertów nie tylko podczas tegorocznych targów, ale także został uhonorowany Złoty Medalem FestiwalDruku.pl w Warszawie.

Dystrybutor zaprasza na comiesięczne Dni Otwarte (najbliższe już 9 marca w Opolu), podczas których można będzie „na żywo” przekonać się o zaletach ekologicznej i ekonomicznej technologii LED-UV jak i samych możliwościach rolowej drukarki Artemis Pulsar.

Dystrybutorem plotera Artemis Pulsar w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe. Więcej informacji o urządzeniu i Dniach Otwartych na stronie dystrybutora.

www.atrium.com.pl

 KL