Druk Cyfrowy, Nowości

Sharp Electronics CEE powiększa portfolio rozwiązań o papercut print management

Sharp Electronics CEE ogłosił, że został certyfikowanym partnerem PaperCut International na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Partnerstwo łączy ofertę wielofunkcyjnych urządzeń drukujących Sharp i oprogramowania PaperCut International, dzięki którym użytkownicy mogą stworzyć prawdziwie efektywne środowisko pracy. PaperCut MF to prosta, ekonomiczna aplikacja umożliwiająca firmom przejęcie kontroli nad bezpieczeństwem dokumentów i zarządzanie urządzeniami wielofunkcyjnymi. Dzięki szczegółowym raportów z zarządzania dokumentami rozwiązanie pomaga ograniczyć kosztu i zachęca do odpowiedzialnego postępowania.

– Ogromnie się cieszę, że PaperCut stał się partnerem Sharp – mówi Ervin Ajazaj Partner Manager for CE Europe w firmie Info Technology Supply ltd., Europejskim Autoryzowanym Centrum Rozwiązań PaperCut. – Urządzenia wielofunkcyjne Sharp i nasze oprogramowanie uzupełniają się, dzięki czemu umożliwiają firmom bardziej produktywne działanie i poprawę ogólnych wyników. Mam nadzieję, że nasze partnerstwo będzie długotrwałe i pełne sukcesów.

– Powiększenie naszego portfolio rozwiązań i produktów dla Europy Środkowej i Wschodniej o oprogramowanie PaperCut stanowi jeden z kluczowych elementów naszej strategii dywersyfikacji. Info Technology Supply ltd. Jest sprawdzonym partnerem, który dostarcza nam doskonałego wsparcia dla PaperCut MF – dodaje Tomasz Wieczorek, Solutions Product Manager CEE.

PaperCut MF stworzono dla firm pracujących na danych wrażliwych. Rozwiązanie jest wyposażone w funkcję „Find-me printing” (druku podążającego), dzięki której użytkownicy mogą pobierać dokumenty z każdego urządzenia wielofunkcyjnego Sharp włączonego do bezpiecznej sieci, ale tylko wtedy, gdy znajdują się przy urządzeniu. Opcja „Find-me printing” minimalizuje straty, a w intensywnie pracujących środowiskach biurowych zmniejsza ilość drukowanych dokumentów nawet o 20%. To oznacza także, że użytkownicy mogą sami zdecydować, gdzie i kiedy chcą wydrukować dokumenty, a dokumenty wrażliwe nie leżą bez nadzoru w tacy drukarki czekając, aż ktoś je odbierze.   

Firma Sharp, która niedawno uzyskała certyfikat Common Criteria zgodny z profilem ochrony Protection Profile for Hardcopy Devices v1.0 (HCD-PP v1.0), uważa bezpieczeństwo dokumentów za element swojego DNA. PaperCut MF to niedrogie narzędzie stworzone by pomóc małym i średnim firmom lepiej nadzorować bezpieczeństwo dokumentów i danych, a także odnieść korzyści finansowe dzięki poprawie wiedzy o wolumenie i kosztach tworzenia dokumentów.

PaperCut MF pozwala firmom śledzić, ewidencjonować i analizować, jak pracownicy korzystają z urządzeń wielofunkcyjnych. Firmy mogą w pełni kontrolować koszty dokumentacji dzięki ustawieniom kontroli dostępu do kopiarek i skanerów, limitom korzystania i sterowaniu limitami, a także dzięki personalizacji dostępu poszczególnych osób do konkretnych funkcji.

Z perspektywy wdrożenia i zarządzania, PaperCut MF jest uważany za najprostszy system tego rodzaju. Administratorzy systemu mają pełny dostęp do administrowania i konfiguracji poprzez znany interfejs sieciowy. PaperCut MF oferuje ponad 80 raportów dostępnych poprzez jedno kliknięcie – do przeglądania online, drukowania i eksportu. Raporty obejmują wszystkie obszary, od szczegółowych logów strony do podsumowań danych użytkowników, działów, urządzeń, a nawet wpływu na środowisko.

www.sharp.pl

KL