Druk Cyfrowy, Nowości

Pierwsze wdrożenie urządzenia Konica Minolta AccurioJet KM-1 w drukarni Chroma

Pierwsza w Polsce maszyna AccurioJet KM-1 Konica Minolta działa już w drukarni internetowej Chroma. Cyfrowy gigant do kolorowego druku B2+ wyróżnia się wysoką jakością odwzorowania kolorów, prostotą obsługi oraz możliwością zastosowania największej gamy nośników poligraficznych.

– Prace niskonakładowe, które dotąd z racji wymaganego formatu lub podłoża drukowaliśmy na maszynach analogowych, przenieśliśmy na maszynę cyfrową. Zmiana ta pozwoliła nam znacząco skrócić proces planowania i produkcji. Jesteśmy przekonani o słuszności podjętej decyzji inwestycyjnej – mówi Andrzej Nowak, Manager ds. Badań i Rozwoju w drukarni internetowej Chroma.

– Od kilku lat inspirujemy klientów do poszukiwania niestandardowych dróg rozwoju. Podczas organizowanej przez nas Akademii Liderów Biznesu pokazujemy kierunek, w którym można rozwijać swój biznes – nie gotowe środki czy metody. Cieszy nas, że obecna współpraca z drukarnią Chroma i wdrożenie KM-1 w Polsce to efekt właśnie tych działań. Chcemy, żeby klienci postrzegali nas jako profesjonalnego partnera biznesowego, a nie tylko dostawcę rozwiązań –mówi Tomasz Habierski, Industrial Printing Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Rynek druku cyfrowego w Europie Zachodniej i USA wyceniany jest obecnie na 917 milionów dolarów[1]. Przewidywana roczna stopa wzrostu to 14%, co oznacza, że do 2020 roku wartość tego rynku może wynieść nawet 1,3 miliarda dolarów.

– AccurioJet KM-1 jest odpowiedzią na rosnące potrzeby konsumentów i chęć realizacji zleceń w krótkich terminach. Ta innowacyjna maszyna umożliwia drukarni wprowadzenie na rynek nowego produktu, przy jednoczesnej optymalizacji metod produkcji – pozwala też stworzyć kolejne rynki zbytu. Proces innowacji stał się istotnym czynnikiem, decydującym o przewadze konkurencyjnej firm i my chcemy te procesy wspierać – podsumowuje Mateusz Woźniak, Dyrektor ds. Sprzedaży Systemów Produkcyjnych, Konica Minolta Business Solutions Polska.

AccurioJet KM-1 to cyfrowa maszyna atramentowa Konica Minolta, która jest alternatywą dla nisko- i średnionakładowego druku offsetowego. Dzięki opatentowanej technologii atramentowej UV, tradycyjnemu prowadzeniu i obsłudze arkuszy do rozmiaru B2+ można łatwo zrealizować zlecenia na różnych nośnikach druku w zakresie grubości od 0,06 do 0,6 mm.

[1]Według danych firmy InfoTrends

www.konicaminolta.pl

KL