Druk Cyfrowy, Nowości

Polishdruk.pl i bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo Polska

Drukarnia Argonex z Bydgoszczy zakupiła w ostatnim czasie bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF- 375 z oferty Duplo Polska. Celem inwestycji było przede wszystkim usprawnienie procesów introligatorskich. Okazało się jednak, że przyniosła ona jeszcze inne korzyści tej firmie – podniosła jakość i wydajność realizowanej tu produkcji.

Dzięki zakupowi bigówko-falcerki Multigraf Touchline CF-375 – mówi Jakub Chorobiński, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w drukarni Argonex – znacząco skrócił się proces produkcji w naszym zakładzie, a wydajność wzrosła trzykrotnie przy jednoczesnym zapewnieniu powtarzalności i najwyższej jakości realizowanych prac. Ma to ogromne znaczenie, bowiem zawsze zależy nam na spełnianiu oczekiwań rynku i klientów. Inwestycja w system z oferty Duplo ułatwiła to zadanie.

Drukarnia Argonex powstała w 1992 roku i nieustannie się rozwija. Swoim klien­tom ofe­ru­je kom­plek­so­wą ob­słu­gę – od pro­jek­tu aż do gotowego produktu. Wykonuje głównie druki reklamowe, opakowania, kalendarze ścienne, przede wszystkim trójdzielne. W ostatnim czasie rozpoczęła także produkuję kart do gry. Wy­ko­rzy­stywane są tu trzy tech­ni­ki poligraficzne – druk of­f­se­to­wy, cyfrowy i sitodruk. W par­ku ma­szy­no­wym dru­kar­ni pracują ośmio- i pięciokolorowa maszyna drukująca (ta druga z lakierem) oraz kilka urządzeń cyfrowych. Istotnym krokiem w rozwoju tego przedsiębiorstwa było stworzenie w 2012 roku systemu do zamawiania druków online www.polishdruk.pl. To pozwoliło na jeszcze szybszy rozwój – dzięki temu rozwiązaniu może bowiem obsługiwać klientów nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy.

Ponieważ zleceń nieustannie tu przybywa i klienci oczekują, że czas ich realizacji będzie jak najszybszy, firma musiała pomyśleć o rozwiązaniu usprawniającym produkcję materiałów reklamowych, wykonywanych na grubszych gramaturach, wymagających dodatkowego bigowania. Okazało się, że urządzenie Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo Polska spełnia te oczekiwania. Atutami tej maszyny są m.in. jej niewielkie gabaryty i mobilność. Jest to niewielkie urządzenie i posiada kółka, więc w przypadku potrzeby wygospodarowania miejsca w drukarni można je bez problemu przesunąć. – Foldmaster Touchline CF- 375 – mówi Michał Moczulski z Duplo Polska, odpowiedzialny za zrealizowany kontrakt – posiada możliwość złamywania papieru o wyższej gramaturze, a także opcję pobierania arkusza za pomocą taśm ssących, co przy ultradźwiękowej detekcji podwójnych pobrań jest jego dodatkową zaletą. Szwajcarski producent zadbał także o istotną funkcję pozwalającą na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. To bardzo ważny aspekt w przypadku wydruków cyfrowych, które realizuje drukarnia Argonex, gdyż zapewnia naprawdę solidnie wykonane bigi.

– Co więcej maszyna jest prosta w obsłudze – dodaje Jakub Chorobiński. – Zapewnia idealne i powtarzalne wykonywanie bigów oraz falcowanie. Jej ustawienie zajmuje kilka chwil, po czym urządzenie radzi sobie bez problemów z materiałami drukowanym zarówno offsetowo jak i cyfrowo. Urządzenie wykorzystywane jest tu do bigowania i składania ulotek, jak również do bigowania tylnych części kalendarzy. – Obecnie możemy od ręki wykonać dowolną ich ilość, dzięki czemu skrócił się czas produkcji całego kalendarza. Generalnie – dzięki zredukowaniu czasu potrzebnego na cały proces produkcji zdobyliśmy nowych klientów i każdemu możemy teraz zaoferować wykonanie np. ulotek składanych na grubszych gramaturach nawet w kilka godzin. To z pewnością daje nam przewagę konkurencyjną, dlatego inwestycję w rozwiązanie Duplo oceniamy bardzo pozytywnie.

www.duplopolska.pl

KL