Nowości, Wielki Format

OKI ColorPainter E64s w firmie PDF Group

Dostarczony przez firmę Amagraf ploter wielkoformatowy OKI ColorPainter E64s niespełna trzy tygodnie temu rozpoczął pracę w drukarni PDF Group z Katowic. Urządzenie dołączyło tu do parku maszynowego wypełnionego do tej pory sprzętem innego producenta, ale Michał Krasulak – właściciel firmy – już chwali sobie jego zakup i twierdzi, że jeśli ploter OKI się sprawdzi, również kolejne rozwiązania tego producenta mają szansę pojawić się w jego zakładzie.

Zainstalowany w firmie PDF Group ploter OKI ColorPainter E64s miał swoją premierę w Polsce kilka miesięcy temu. Michał Krasulak zobaczył go po raz pierwszy podczas FestiwalDruku.pl, jaki odbywał się we wrześniu br. w Warszawie. – Wydruki z tego urządzenia, zwłaszcza klisze do podświetleń, jakie mogłem zobaczyć podczas tej imprezy, były jakościowo bardzo dobre – mówi. – Większe nasycenie kolorów prezentowało jakościowo dobre rezultaty i mam nadzieję, że tak będzie również w przypadku naszej produkcji. Urządzenie zainstalowane w drukarni zaledwie trzy tygodnie temu niemal od razu wdrożono do codziennej produkcji. – Obecnie pracuje ono przez 10 godzin na dobę i jego zakup oceniam bardzo pozytywnie. Jest wydajne, proste w obsłudze, gwarantuje wysoką jakość – stanowi więc odpowiedź na wszystkie nasze potrzeby.

Najważniejszą z nich była coraz większa liczba zleceń tego działającego od 11 lat na rynku przedsiębiorstwa. Niemal od początku specjalizowało się ono w wielkim formacie. Początkowo oferowało projekty, z czasem również ich druk i realizację. Obecnie firma dostosowuje się do potrzeb swoich klientów, wśród których dominują centra handlowe i biznesowe, głównie z Katowic i okolic. Realizuje dla nich reklamy zewnętrzne, witryny, reklamy przestrzenne i szereg innych usług. Choć specjalizuje się w wielkim formacie, nie stroni od małoformatowych zleceń – jeśli jest taka potrzeba podzleca tego rodzaju prace innym, wyspecjalizowanym w takiej produkcji drukarniom.

Firma nieustannie się rozwija, więc powiększenie parku maszynowego było w ostatnim czasie koniecznością. – Posiadając urządzenia innej firmy – mówi Michał Krasulak – doszedłem do wniosku, że nie chcę zamykać się na jednego dostawcę. Chcę poznawać spektrum możliwości w codziennej produkcji maszyn także innych producentów, a ponieważ pokazy plotera OKI podczas targów zrobiły na mnie duże wrażenie, zdecydowałem się na zakup maszyny właśnie tej firmy.

– Odpowiadając na aktualne potrzeby firmy PDF Group zaproponowaliśmy jej urządzenie OKI ColorPainter E64s – mówi Adam Kulesza, przedstawiciel firmy Amagraf, która jest dystrybutorem OKI na rynku polskim. – Podczas testów szczególną uwagę pana Michała Krasulaka przykuły wymagające aplikacje, z którymi inne urządzenia nie zawsze sobie radzą. Po wykonaniu wydruków testowych na nietypowych mediach utwierdził się on w przekonaniu, że dokonuje najlepszego dla siebie wyboru i postawił na rozwiązanie OKI, które swoją marką zawsze gwarantuje najwyższą jakość. Kropką nad „i” był fakt, że producent udziela w tym przypadku 2-letniej gwarancji na głowicę bez jakichkolwiek limitów oraz oryginalna nawijarka, będąca wyposażeniem standardowym. Będąc dystrybutorem tych urządzeń cieszymy się, że plotery te pozwalają użytkownikom przekonać się w praktyce o ich wyjątkowej wytrzymałości – mogą one bowiem pracować nieustannie praktycznie całą dobę. Patrząc na tempo rozwoju firmy PDF Group jesteśmy przekonani, że możliwości te będą tu nie tylko w pełni wykorzystane, ale instalacja kolejnych urządzeń z rodziny OKI jest tu kwestią czasu.

Zainstalowane w firmie PDF Group urządzenie jest jednym z najnowszych ploterów w rodzinie OKI ColorPainter. Drukuje na mediach o szerokości 64 cali, z prędkością do 23 m²/h i korzysta ze sprawdzonych tuszy SX o wysokiej lepkości. Wydruki z niego, co potwierdza Michał Krasulak, cechuje wysoka jakość, zapewniana – dzięki zastosowaniu wielu rozmiarów kropli – nawet przy najwyższych prędkościach drukowania. Dodatkowo dostępny jest tu tryb gwarantujący wysoką gęstość bez zmniejszania prędkości.Ploter oferuje także użytkownikom ograniczenie przestojów w pracy i ciągłość produkcji, m.in. dzięki temu że został wyposażony w wysokiej częstotliwości przemysłowe głowice o podwyższonej wytrzymałości. Urządzenie można wyposażyć w aktywny jonizator powietrza, który neutralizuje ładunki elektrostatyczne na nośnikach, co pozwala z kolei eliminować problemy z wydrukiem, powiązane z wyładowaniami elektrostatycznymi – nawet w warunkach niskiej wilgotności. Technologia Dynamic Dot Printing zastosowana w ploterze wykorzystuje – jak podaje producent – najbardziej zaawansowane algorytmy i ulepszone wzory maskowania, aby zredukować nadmierny natrysk i wyeliminować rozmycie między przebiegami. Warto podkreślić, że wraz z ploterem dostarczane jest oprogramowanie sterujące – CPManager. Informuje ono o stanie drukowania, wyświetla powiadomienia o błędach i ostrzeżenia oraz zapewnia łatwy dostęp do ustawień i parametrów urządzenia. Można je obsługiwać za pomocą komputera oraz zintegrować z urządzeniem mobilnym, także za pomocą Twittera.

– Wdrożenie plotera OKI ColorPainter E64s w firmie PDF Group jest dowodem na to, że nawet na tak rozwiniętym rynku druku wielkoformatowego warto stale poszukiwać nowych, nieszablonowych rozwiązań, dzięki którym można wyróżnić się na tle konkurencji – mówi Adam Kulesza. – Pan Michał Krasulak i jego firma są tego doskonałym przykładem. PDF Group miała już wcześniej rozbudowany park maszynowy, w którym pracuje kilka urządzeń wielkoformatowych innego producenta. Od samego początku wiedzieliśmy więc, że przy tej sprzedaży będziemy konkurowali z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek ploterów solwentowych w Polsce. Dlatego zależało nam na tym, aby pokazać klientowi nie tylko budowę urządzenia, ale przede wszystkim spektrum jego możliwości oraz elementy, które wyróżniają tę maszynę na tle urządzeń konkurencyjnych. To się udało, a zadowolenie klienta jest dla nas powodem do dużej satysfakcji.

www.amagraf.pl

 KL