Artykuły Promocyjne, Nowości

Integart wkracza w świat druku 3D

Firma Integart Sp. z o.o. z przyjemnością informuje, że na mocy podpisanej umowy z firmą HP staje się oficjalnym dystrybutorem drukarek HP Jet Fusion 3D na terenie Polski. Wszystkie firmy zainteresowane zakupem lub przetestowaniem tej innowacyjnej technologii mogą teraz zgłaszać się bezpośrednio do Integart. W HP DemoLab będzie istniała także możliwość przetestowania urządzenia.

Rok 2018 w firmie Integart upływać będzie pod znakiem licznych nowości. Do takich z pewnością należy zaliczyć pojawienie się drukarek HP Jet Fusion 3D – modeli 3200 oraz 4200. Wykorzystują one nową innowacyjną technologię druku przestrzennego stworzoną przez HP. Jej podstawą jest najmniejszy na rynku woksel (odpowiednik piksela w druku 2D), dzięki któremu możliwa jest produkcja części na poziomie molekularnym. Dzięki takiemu podejściu wszystkie „wydruki” charakteryzuje nadzwyczajne odwzorowanie detali oraz precyzja wymiarowa.

Obecnie technologię druku 3D stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Szczególnie popularne jest prototypowanie, które dzięki HP Jet Fusion 3D może przebiegać o wiele sprawniej i przy mniejszych kosztach. Oprócz prototypowania urządzenie umożliwia także regularną produkcję części. Ich wytwarzanie będzie szczególnie opłacalne w przypadku niskonakładowych produkcji.

Do szczególnych zalet HP Jet Fusion 3D należy zaliczyć fakt, że do produkcji elementów mogą być wykorzystywane różne materiały. Dzięki temu końcowe produkty mogą charakteryzować się różnymi właściwościami np. elastycznością, twardością, wytrzymałością lub być ich połączeniem.

Drukarka 3D HP Jet Fusion składa się z trzech zasadniczych części. Pierwszą z nich jest jednostka główna (tzw. build unit), modułu obróbki i szybkiego chłodzenia oraz modułu komory roboczej. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest prowadzenie ciągłej produkcji tzn. gdy jedne elementy są obrabiane inne mogą być w tym samym czasie wytwarzane wewnątrz jednostki głównej. Wpływa znacznie to na całkowitą wydajność całego systemu druku 3D.

[youtube=”sxjsZ5XKmbU”]

Z uwagi na fakt, że istnieje wiele rodzajów materiałów eksploatacyjnych (proszków) możliwe jest produkowanie części o różnych właściwościach. W dodatku ciągle pojawiają się nowe materiały, które zwiększają ilość możliwych zastosowań.

Wszystkie firmy zainteresowane przetestowaniem urządzenia zapraszamy się do odwiedzenia HP Demo Lab w Błoniu pod Wrocławiem (zapisy tutaj). To niepowtarzalna okazja na gruntowne przetestowanie urządzenia i upewnienie się, że inwestycja będzie mogła być w pełni wykorzystana.

Dodatkowe informacje na temat drukarek przestrzennych HP Jet Fusion 3D znajdują się na nowo uruchomionej stronie internetowej www.drukarki3dhp.pl.

KL