Artykuły Promocyjne, Nowości

Mimaki wystawia miniaturową fabrykę produktów promocyjnych na PSI 2018

Mimakil, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosił dziś, że wybiera się na PSI 2018, najważniejsze europejskie targi dla przemysłu produktów promocyjnych. Wydarzenie zostało zaplanowane na 9–11 stycznia 2018 r. w Messe Düsseldorf.

Firma Mimaki będzie prezentować swoje rozwiązania w hali 12 na stanowisku B17. Na targach pojawi się jedna z największych w przemyśle gam rozwiązań z zakresu cyfrowego druku na materiałach promocyjnych, a także przykładowe materiały promocyjne wydrukowane w technologii 3D, co czyni tę innowacyjną wystawę obowiązkowym punktem całej imprezy. Stanowisko zostało zaaranżowane na miniaturową fabrykę materiałów promocyjnych, co pozwala uświadomić odwiedzających, jak łatwe i przystępne może być stworzenie własnego warsztatu produkcyjnego przy pomocy wszechstronnych rozwiązań Mimaki.

– Zajmowane przez nas 104 metry kwadratowe zostały zaprojektowane tak, aby symulować firmę lub zakład, który całodobowo, 7 dni w tygodniu produkuje szeroki wachlarz materiałów promocyjnych – mówi Ronald van den Broek, dyrektor ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Niezależnie od tego, czy mówimy o bezproblemowym druku w zakresie 360 stopni na elementach cylindrycznych, takich jak butelki, za pomocą opcji Mimaki Kebab, dekorowaniu pokrowców na telefony lub drukowaniu przy pomocy elastycznego atramentu na materiałach rozciągliwych lub giętych, odwiedzający znajdą rozwiązania, których potrzeba im do zapewnienia sobie konkurencyjności.

Najszersza na świecie gama rozwiązań do cyfrowego druku materiałów promocyjnych

Po zakończeniu pokazów firma Mimaki zademonstruje sposób, w jaki rozwiązania do druku cyfrowego zrewolucjonizują procesy drukowania materiałów promocyjnych. Te kreatywne rozwiązania pozwolą zachęcić odwiedzających do przekroczenia granic druku cyfrowego, aby szybciej, ekonomiczniej i w sposób bardziej zrównoważony tworzyć unikalne i wysokiej jakości materiały promocyjne, które wyróżnią ich na rynku. Zaprezentowane zostaną:

  • Drukarka Mimaki UJF-7151pluspozwalająca drukować na pokrowcach do telefonów o różnych rozmiarach oraz na akrylowych breloczkach do kluczy. UJF-7151plus to kompaktowa drukarka UV LED do drukowania bezpośrednio na obiektach. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która czyni z niej zaawansowaną i niezawodną alternatywę cyfrową dla tradycyjnych procesów sitodruku. Dzięki rozdzielczości 1200 dpi drukarka UJF-7151plus oferuje obszar drukowania o wymiarach 710 × 510 mm. Urządzenie wykorzystuje atrament procesowy, biały i przezroczysty oraz podkład. Podczas pokazów akrylowe breloczki do kluczy przygotowywane będą za pomocą laserowej wycinarki Trotec.
  • Drukarki Mimaki UJF-3042MkII i UJF-6042MkII. UJF-3042MkII i UJF-6042MkII to najnowszej generacji płaskie drukarki UV marki Mimaki. Urządzenia te umożliwiają wykorzystanie wielu różnych atramentów i są przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań; np. atrament LUS-120 cechuje się rozciągliwością na poziomie 170%, dzięki czemu można go wykorzystywać na miękkich materiałach, takich jak etui na smartfony. Atramenty LUS-150 charakteryzują się rozciągliwością na poziomie 150% i są kompatybilne z wieloma materiałami. Atramenty sztywne LH-100 idealnie nadają się do akcesoriów i produktów biurowych, wymagających wysokiej odporności na ścieranie, jak również do drukowania na szkle, metalach i żywicach. Podczas pokazów drukarki te będą wykonywały druk na zasilaczach, długopisach, aluminiowych butelkach i notatnikach ze sztucznej skóry.
  • Urządzenie UCJV300-160. Zintegrowane rozwiązanie drukująco-tnące UV LED typu rola-w-rolę obejmuje unikalne możliwości 4-warstwowego druku dzień/noc oraz wewnętrzny system podświetlenia, który pozwala na wykorzystanie dwóch różnych obrazów w ramach tego samego oznakowania – jeden obraz pojawia się, gdy oznakowanie jest podświetlone, a drugi, gdy nie jest.

– Rozwiązania Mimaki do cyfrowego druku na materiałach promocyjnych mają bardzo wiele zalet – dodaje van den Broek. – Wierzymy, że nasi goście zostaną zaskoczeni i zainspirowani bogatą gamą materiałów, na których można drukować. Jedną z wyjątkowych właściwości naszych maszyn jest zdolność do drukowania na nierównych powierzchniach, jak np. krawędzie pokrowców na telefon, bez zauważalnego spadku jakości. Nasz tryb LD pozwala drukować na nośnikach o zróżnicowanej grubości, wynoszącej nawet 4,5 mm – uważamy, że jest to rzadkość w naszym przemyśle. Nie możemy się doczekać, aby porozmawiać z gośćmi o nowych możliwościach biznesowych!.

www.mimakieurope.com

KL