Artykuły Promocyjne, Nowości

Nowość – znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta

Na polskim rynku zadebiutował pionowy laser znakujący brytyjskiej marki Lotus. Ten nowatorski laser umożliwia znakowanie i grawerowanie szerokiej gamy materiałów.

Na pierwszy rzut oka laser ten nie przypomina znanych nam na rynku konstrukcji. Jego pionowa konstrukcja wyposażona jest w automatycznie, pneumatycznie zamykane drzwi gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Ideą konstrukcji Micro Meta, bo brytyjski producent posiada w swoim portfolio bardziej klasyczne urządzenia jest szybkie grawerowanie i znakowanie powtarzalnych i personalizowanych obiektów takich jak tabliczki znamionowe, elementy konstrukcyjne, części czy znane z rynku reklamowego gadżety: wizytowniki, długopisy, zapalniczki, itd.

– Wystarczy położyć obiekt, drzwi się zamkną, po kilku sekundach się otworzą i możemy zdjąć oznakowany obiekt i kontynuować proces na kolejnych egzemplarzach. Nie trzeba przygotowywać wielkich macierzy z formatkami do umiejscowienia obiektów, gdyż wykorzystujemy formatkę np. na 1 sztukę, przez co mamy zapewnioną precyzję i szybki czas znakowania – mówi przedstawiciel Atrium.

Lotus Micro Meta posiada diodę pozycjonującą, ułatwiającą ustawienie obiektu do znakowania. Sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania posiadającego spore możliwości graficzne i w pełni kontrolujące poszczególne parametry pracy lasera.

Urządzenie zajmuje też mało miejsca i może znaleźć miejsce w punktach małej poligrafii, małych zakładach grawerskich, itd. Lotus Micro Meta pracuje z wymiennymi soczewkami 70, 110, 180 i 220 mm. Źródło lasera charakteryzuje się mocą 20W. Urządzenie posiada programowalną oś pracy Z i może pracować w trybie obrotowym. Obudowa spełnia wymogi klasy 1.

Na liście funkcji dodatkowych, oprócz wymiennych soczewek i modułu obrotowego znajdziemy także odciąg oparów, cichy kompresor (do drzwi pneumatycznych), skonfigurowaną stację roboczą.

Znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta został zaprojektowany i montowany jest w Wielkiej Brytanii. Urządzenie posiada certyfikat CE.

Polskim dystrybutorem urządzenia jest Atrium Centrum Ploterowe. Urządzenie można przetestować w opolskim centrum demonstracyjnym. Najbliższe Dni Otwarte odbędą się 7 grudnia 2017.

www.atrium.com.pl

 KL