Etykiety i opakowania, Nowości

Pierwsza w Polsce drukarka fleksograficzna BOBST w drukarni Tom-Druk

Wraz z zakupem nowej drukarki fleksograficznej M5X, firma Tom-Druk z siedzibą w Łodzi, zajmująca się produkcją etykiet, kontunuuje szereg inwestycji w najnowocześniejszą technologię. Sfinalizowanie transakcji sprzedaży odbyło się na targach Labelexpo Europe 2017, gdzie M5X został zaprezentowany na stoisku BOBST. Maszyna wybrana przez Tom-Druk ma 10 kolorów i jest wyposażona w technologię utwardzania UV LED i Digital Flexo 3.0.

Firma Tom Druk została założona w roku 2000 jako drukarnia etykiet samoprzylepnych. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, wysokiej jakości usług i kompleksowym wsparciu klienta – od opracowania projektu graficznego po dostarczenie gotowej etykiety – firmie udało się zbudować solidną i renomowaną markę. Możliwości produkcyjne firmy opierają się na trzech liniowych, wieloprocesowych drukarkach fleksograficznych BOBST.

– Jesteśmy dumni z wyposażenia naszej drukarni w najnowszą technologię, która pozwala nam zwiększyć wydajność, zapewnić wysoką jakość etykiet i rozsądną redukcję odpadów – wyjaśnia Tomasz Wolak, prezes firmy Tom-Druk. – Chcemy mieć pewność, że możemy stale poszerzać gamę surowców, którymi możemy się posługiwać, jak również proponować różnorodne rodzaje wykończeń, które są obecnie wymagane przez branżę etykiet – takich jak laminowanie, tłoczenie na zimno, hologramy, lakierowanie oraz niestandardowe kształty – dodaje prezes firmy.

Współpraca z BOBST, która rozpoczęła się wraz z zakupem pierwszego 6-kolorowego urządzenia około 10 lat temu, a następnie instalacja drugiej 8-kolorowej i trzeciej 10-kolorowej prasy, jest satysfakcjonująca dla obu stron, także kiedy drukarnia zdecydowała się rozszerzyć swoje możliwości, nie zawahali się zwrócić do BOBST.

– Byliśmy pod wrażeniem wydajności maszyny M5X podczas demonstracji – komentuje Tomasz Wolak. – Ponadto BOBST oferuje rozszerzoną, 7-kolorową gamę REVO i cyfrowy proces flekso, w które planujemy doposażyć M5X w najbliższą przyszłość. Daje nam również pewność, że możemy polegać na wsparciu akademii REVO we Florencji oraz polskiej dystrybucji, która sprawdziła się na przestrzeni ostatnich lat.

BOBST M5X to najnowsza, zoptymalizowana maszyna drukująca udanej linii M5 i idealnie pasuje do specyfikacji drukarni Tom-Druk dla prasy zdolnej poradzić sobie z nieograniczonymi rodzajami podłoża; od materiałów samoprzylepnych, poprzez papier, lamitubę, folię aluminiową i lekką tekturę. Jest to bardzo ważne dla drukarni, której produkcja obsługuje wiele różnych segmentów rynku, w tym kosmetyki, żywność, napoje, motoryzację, elektronikę – oferując różne rodzaje etykiet i kształtów, w tym etykiety samoprzylepne na roli, zabezpieczające, foliowe, owijki do butelek, bilety i wiele innych.

– Mamy ogromną satysfakcję z tego zamówienia i naszych partnerskich relacji z firmą Tom Druk powiedział Matteo Cardinotti, dyrektor zarządzający Bobst Firenze. – Zadowolenie naszych klientów polega na tym, że budujemy nasz sukces i możemy zmierzyć jakość i ważność naszego zaangażowania i wsparcia dla ich potrzeb.

KL