Nowości, Wielki Format

Nowości IKONOS na grudniowym Open House

Polski producent i dystrybutor mediów do druku wielkoformatowego zaprasza do swojej siedziby. Dziesiątki nowych nośników, atramentów, doradztwo… to wszystko 7 grudnia w Opolu.

W siedzibie IKONOS, uczestnicy znajdą ciekawe, inspirujące, nowoczesne i wysokiej jakości media z polskiej fabryki oraz wyselekcjonowane media europejskich marek. IKONOS od ponad dekady potwierdza znane motto „dobre bo polskie”.

Folie QuickStick – rynkowy debiut

– Po wielu miesiącach ciężkiej pracy i testów, udało nam się opracować technologię Quick-Stick. Cieszymy się, że wdrożyliśmy tak innowacyjne rozwiązanie do portfolio naszych produktów. Quick-Stick zostanie oficjalnie wprowadzony do sprzedaży w ostatnim kwartale 2017 roku – mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Nowy materiał charakteryzuje się specjalnym nałożeniem kleju na folię. Dzięki gęsto i regularnie ułożonym heksagonom, folia jest niezwykle łatwa w aplikacji i można ją bez problemowo przyklejać z miejsca na miejsce. Łatwość aplikacji będzie doceniana przez mniej doświadczonych aplikatorów i producentów oznakowań, dzięki czemu można bezpiecznie polecić ją początkującym i „zawodowcom”.

Nowe folie z atestem PZH

„Standardowa” rodzina certyfikowanych folii IKONOS rośnie z każdym miesiącem o kolejne warianty.

– Powiększyliśmy nasze portfolio o 2 nowe warianty: GRG i MRG, czyli folie z klejem usuwalnym w kolorze szarym i błyszczącym oraz matowym powleczeniem warstwy drukowalnej. Tym sposobem portfolio folii monomerowych możemy uznać za kompletne – mówi Paweł Stania.

Produkowane od lat folie IKONOS oferowane są w Polsce i kilkudziesięciu rynkach zagranicznych. Folie samoprzylepne IKONOS posiadają atest PZH i nie zawierają szkodliwych substancji takich jak kadm, stąd można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach, mieszkaniach, itd.

Ikonos Smart – baner dekoracyjny

Ikonos Smart to unikalny materiał o efektownej i charakterystycznej strukturze. Jest mocny i trwały a zarazem bardzo estetyczny. Umożliwia druk w najwyższych rozdzielczościach i prędkościach atramentami ekologicznymi. Smart znajdzie zastosowanie w dekoratorstwie wewnętrznym.

Folia polimerowa Ikonos Carbon

Ikonos rozszerzył także produkcję o niedrogą folię polimerową typu Carbon 3D. Folia ta przeznaczona jest do dekoracji wewnętrznych, dekoracji sprzętów i aplikacji samochodowych. Swoje zastosowanie znajdzie także w dekorowaniu elementów wyposażenia wnętrz, sprzętów RTV i AGD. W aplikacjach samochodowych można je stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu.

Ikonos Carbon to bardzo atrakcyjna cenowo, polimerowa folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Wypukła struktura jest widoczna i wyczuwalna w dotyku. Folia dostępna jest w kolorze czarnym o powłoce matowej. Grubość folii wynosi 150 mikronów i jest ona zabezpieczona przez papier silikonowany. Folia jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Media do druku pigmentowego i wodnego

Kolejna nowością z opolskiej fabryki IKONOS będzie nowa rodzina materiałów do zadruku atramentami wodnymi i pigmentowymi.

– Wprowadzenie nowej gałęzi produkcyjnej to kolejny kamień milowy w rozwoju naszej polskiej fabryki. Druk na „małych” ploterach czy atramentach wodno-pigmentowy ma się nadal dobrze i chcemy dostarczać tym użytkownikom jakościowe, rodzime materiały. Stąd w połowie bieżącego roku pierwsze media z rodziny „AQUA” opuściły naszą fabrykę i rozjechały się po świecie. Pierwsze sygnały od użytkowników są bardzo pozytywne – podkreśla Paweł Stania.

Pierwszymi materiałami z grupy produktów „AQUA” są papier fotograficzny o gramaturze 245 g/m2 i 100-mikronowa samoprzylepna folia matowa.

Płyty aluminiowe do sublimacji

Kolejną nowością z logo IKONOS będą specjalne płyty aluminiowe do sublimacji. Grafiki przeniesione w tej technologii cechują się spektakularnie szerokim gamutem barw i znajdą zastosowanie w fotografii, wyposażeniu wnętrz galerii, sklepów, salonów, restauracji, hoteli, itd. Oprócz soczystych kolorów drugą ważną cechą jest wyjątkowa trwałość grafiki i odporność na chemikalia. Płyty dostępne są w wielu gotowych rozmiarach i formatkach, również z zaokrąglonymi rogami.

Płyty warstwowe

– Oprócz „standardowych” płyt PVC czy PLEXI od tego sezony proponujemy także lekkie i sztywne płyty warstwowe, piankowe i kartonowe – dodaje.

Nowe kompozyty w ofercie IKONOS wpisują się w aktualne trendy w wystawiennictwie, architekturze i reklamie. Dzięki łatwej obróbce mechanicznej i możliwości zadruku cyfrowego w różnych technikach (LED, UV czy sitodruk) można w łatwy sposób wyróżnić się z pośród tłum.

IKONOS oprócz szerokiej oferty płyt (nie tylko kompozytowych) proponuje odbiorcom możliwość przycięcia całych płyt na gotowe formatki, o rozmiarze minimalnym 6 x 6 cm.

Folia magnetyczna

Ciekawą propozycją, która będzie dostępną w siedzibie IKONOS będą folie magnetyczne. Są to gotowe folie z podkładem magnetycznym i wierzchnią, drukowalną białą warstwą. Folie te pozwolą w szybki sposób przygotowywać małe i wielkogabarytowe „magnesy” na lodówki, tymczasowe oznakowanie samochodów, gadżety reklamowe, itd.

Atramenty UltraVision

Atramenty UltraVision to nowa linia amerykańskiej produkcji atramentów „premium” w ofercie IKONOS. Te atrakcyjne cenowo atramenty proponowane są dla użytkowników ploterów eko-solwentowych, sublimacyjnych, LED, UV i lateksowych różnych marek.

– Dobry ploter to tylko połowa sukcesu. Druga stanowią media, takie jak atramenty. To od nich tak naprawdę wiele zależy, czy ploter będzie drukował w szerokim zakresie barwnym, czy wydruk będzie trwały, czy ploter nie będzie ulegał przyspieszonemu zużyciu. Na rynku znajdziemy dobre atramenty różnych marek. Ale co nam po tym jeśli dostawca nie jest zagwarantować nam płynności ich dostaw, co więcej jak pokazuje historia ostatnich miesięcy, sam producent może zniknąć. Atramenty UltraVision to nie tylko solidność ich producenta ale także, nasze blisko 25 lat doświadczenia i obecności na polskim rynku dostawców urządzeń i materiałów dla producentów reklamy wielkoformatowej – reasumuje przedstawiciel Atrium.

Więcej o grudniowym Open House i rejestracja na to wydarzenia na stronie organizatora.

www.ikonos.pl

KL