Artykuły, Wielki Format

KL Druck wybiera ONYX Thrive jako kompleksowe rozwiązanie zarządzania produkcją

Niemiecka firma, która działa w branży od ponad 120 lat, aktualnie zatrudniająca 300 ekspertów druku cyfrowego, liczne linie pracujące 365 dni w roku na powierzchni 20 tysięcy m2 wybrała do centralnego zarządzania drukiem oprogramowanie ONYX THRIVE.

– Zauważyliśmy, że potrzebujemy systemu wspomagającego nasz rozwój, który pomoże nam osiągać więcej w krótszym czasie, co nakierowało nas na rozwiązanie ONYX. Przed zakupem ONYXa, ostrożnie testowaliśmy kilka innych programów ripujących, ale najlepszym rozwiązaniem okazał się ONYX – mówi o wyborze oprogramowania mówi Gunter Fells, szef działu druku cyfrowego w KL Druck.

– Wszyscy producenci oprogramowania zapewniali nas, że mają dla nas rozwiązanie szyte na miarę, ale po testach jedynie rozwiązanie ONYX sprostało naszym wymaganiom. Przerzuciliśmy się z ONYX PosterShop na ONYX ProductionHouse, a następnie na ONYX Thrive, ponieważ potrzebowaliśmy jednego systemu dla całej drukarni. Wybór ONYX Thrive był naprawdę kluczowy, gdyż przyniósł nam możliwości sieciowe, których nikt inny nie posiadał. Mogliśmy przerzucać produkcję pomiędzy maszynami zgodnie z bieżącymi potrzebami i zaktualizować oprogramowanie do 14 stacji ripujących jednym prostym ruchem – kontynuuje Gunter Fells.

I dodaje, że ONYX ma najkrótszy czas ripowania, wykorzystuje najnowsze silniki PDF i łatwe profilowanie kolorystyczne w celu uzyskania najbardziej jednolitej kolorystyki dla różnych urządzeń i technologii. Jest to szczególnie ważne, kiedy chcemy uzyskać kolory korporacyjne. – Wiele naszych zadań jest dużych i skomplikowanych (np. wymagających układania formatek). Zestawy podręczne QuickSets i bardziej efektywne zautomatyzowane przepływy pracy naprawdę pomogły nam zmniejszyć liczbę przeróbek i skróciły czas produkcji. Workflow i funkcje sieciowe pomogły nam wyeliminować wąskie gardła, przez co nasz biznes rozrósł się i drukujemy teraz ponad 1000 dużych plików graficznych w ciągu zaledwie jednego dnia, co sprawia, że ​​nasi klienci są bardzo zadowoleni. Na szczęście ONYX ma również opcje oszczędzania mediów, które pomagają nam zminimalizować straty czasu i ogranicza koszty. ONYX Hub pomógł naszej działaności stać się jeszcze bardziej dochodową – reasumuje Gunter Fells.

ONYX Thrive & Hub

ONYX Hub to narzędzie analityki biznesowej dla druku wielkoformatowego. Na przeglądarkowym pulpicie można odczytać zagregowane informacje, które pozwolą podejmować lepsze decyzje. Onyx HUB zbiera informacje na temat wydruków, plotera i prezentuje w czasie rzeczywistym. HUB pozwoli lepiej zrozumieć koszty, zwiększyć zyski i znaleźć miejsca gdzie można zaoszczędzić.

Onyx HUB dostępny jest dla licencjonowanych użytkowników Onyx Thrive – skalowalnym oprogramowaniu do druku wielkoformatowego. Wykorzystuje ono zaawansowaną technologię Adobe PDF Print Engine i Adobe Normalize. Dedykowane jest dla użytkowników posiadających wiele drukarek czy też wymagających wysokiej wydajności oprogramowania RIP.

Thrive oferowany jest w kilku wariantach: 862, 642, 421, 211. Pierwsza cyfra (8, 6, 4 lub 2) oznacza liczbę jednoczesnych procesów RIP. Druga cyfra oznacz liczbę jednocześnie obsługiwanych drukarek wielkoformatowych. Ostatnia cyfra to liczba „job editorów”, czyli końcowych stacji roboczych.

Wszelkie dobrodziejstwa zaawansowanego procesu RIP dostępne są także dla pojedynczych użytkowników. Dla nich dedykowane jest oprogramowanie ONYX 12 oferowane w 3 wersjach: RipCenter, PosterShop, ProductionHosue. Różni się one zestawem dostępnych narzędzi, funkcji, obsługiwanym sprzętem czy ich ilością.

ONYX 12 (aktualna wersja 12.2) to wielokrotnie nagradzane oprogramowania RIP. To co odróżnia „dwunastkę” Onyxa od poprzednich wersji to zdecydowanie większa prędkość ripowania pliku na tym samym sprzęcie. W zależności od wielkości i rodzaju pliku, proces przetwarzania pliku jest od 2 do 5 razy szybszy! ONYX blisko współpracuje z firmą Adobe przez co zwiększono możliwości nowej wersji silnika RIP poprzez implementację 64-biotwego Adobe PDF Print Engine.

Na liście zmian (w wersji 12.2) użytkownicy znajdą znaczące udogodnienia, m.in.: ulepszony RIP, przyspieszoną transmisję danych, nową funkcję druku na wielu rolach (multiroll), skalowanie i obrót przed ripowaniem, ulepszenia narzędzia cięcia.

Na prędkość i wydajność nie mały wpływ ma środowisko w którym zainstalowane jest oprogramowanie. Nowy ONYX 12 w pełni wykorzystuje 64-bitowe możliwości systemów Windows 10, Windows 8 i Windows 7 m.in. szybkie przetwarzanie dużych i skomplikowanych plików, bardzo szybkie ich przenoszenie i otwieranie. ONYX 12 w sposób maksymalny wykorzystuje platformę sprzętową i programową.

Nowy interfejs Onyxa jest jeszcze bardziej intuicyjny. Producent oprogramowania wsłuchał się w opinie użytkowników i solidnie odrobił „zadnie domowe”. Wymieniając niektóre z ulepszeń. Operator ma teraz możliwość dostosowania każdej kolumny gdzie wprowadzono miniaturowy podgląd prac. Efektem tego jest szybka praca z nowym podglądem plików, szaro-białe wiersze i wyróżnione kolumny. Za pomocą jednego kliknięcia mamy dostęp do: materiału, trybu druku, rozmiaru czy układania. Stały podgląd aktywnej drukarki i jej zadań również ułatwia pracę operatora czy grafika. Nowy Onyx to także nowe okno „zadania”. W którym przedstawiono w czytelny sposób szczegóły pliku, odwzorowania kolorów i zastosowanych wykończeń.

Onyx od lat blisko współpracuje z wieloma producentami drukarek wielkoformatowych aby zapewnić ich poprawną obsługę. Szczególnie bliska współpraca ma miejsce z japońskim producentem drukarek wielkoformatowych – firmą Mutoh.

Można powiedzieć, że obie firmy grają w pierwszej lidze wielkiego formatu. To one kreują i wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które po latach okazują się nadal niedoścignione. Użytkownik plotera Mutoh z podłączonym Onyxem ma gwarancję, że ma zestaw wyprzedzający konkurencję, stabilny, wydajny, produktywny i intuicyjny. ONYX na pewno wyciśnie pełnię możliwości dostarczoną przez japońskiego producenta sprzętu.

Dostawcą oprogramowania ONYX w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL