Druk Cyfrowy, Nowości

Dwa miliony użytkowników platformy Canon Lifecake

Już dwa miliony rodziców korzysta z Lifecake – platformy do bezpiecznego przechowywania i udostępniania rodzinnych multimediów. Rosnąca liczba użytkowników świadczy o coraz większej popularności bezpiecznych aplikacji do przechowywania zdjęć dzieci w Internecie.

Lifecake to aplikacja, która pozwala rodzicom przechowywać i organizować zdjęcia i filmy z najważniejszych momentów życia ich dzieci oraz dzielić się nimi z najbliższymi. Aplikacja umożliwia tworzenie multimedialnej osi czasu, która jest dostępna na urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, komputery, a także w formie drukowanych fotoksiążek. Ideą aplikacji jest przechowywanie zdjęć i filmów w sposób bezpieczny, umożliwiając ich przeglądanie jedynie najbliższej rodzinie i osobom, które posiadają dostęp do zdjęć naszych pociech.

Od momentu powstania, aplikacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców, czego dowodem jest liczba użytkowników przekraczająca dwa miliony oraz ponad 120 milionów opublikowanych materiałów.

KLUCZOWE informacje:

 – Od 2012 r. platforma Lifecake zgromadziła dwa miliony użytkowników – rodziców, którzy nie chcą zamieszczać materiałów rodzinnych w dostępnych dla wszystkich użytkowników mediach społecznościowych.

– Na portalu Lifecake zamieszczonych jest już ponad 120 milionów zdjęć oraz materiałów wideo, które łącznie zanotowały już ponad 1 miliard wyświetleń.

– Wg danych Nominet – organizacji rejestrującej domeny na ternie UK – przeciętny rodzic nie posiada dostatecznej wiedzy ani możliwości zagwarantowania prywatności publikowanych przez siebie materiałów.

– Przed upływem piątego roku życia dziecka, rodzice średnio udostępniają 1500 zdjęć swoich pociech za pośrednictwem różnego rodzaju mediów.*

* Badanie “Share with Care” [Upubliczniaj bezpiecznie] zostało zlecone w roku 2016 przez Nominet – organizację non-profit zajmującą się rejestracją domen Nominet – firmie Parent Zone – instytucji o charakterze prospołecznym, skupiającej się na edukowaniu rodzin w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci. Źródło: TUTAJ.

www.canon.pl

KL