Druk Cyfrowy, Nowości

Epson PaperLab – biurowy system do produkcji papieru bez użycia wody

Seiko Epson (TSE: 6724, “Epson”) z dumą ogłosiło, że PaperLab A-8000 – zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę system do recyclingu i produkcji papieru w procesie suchym otrzymał nagrodę Good Design Gold Award (METI Minister Award).

Nagrodę tę otrzymuje projekt, który w oczach komitetu sędziowskiego Good Design Award wyjątkowo wyróżnił się na tle pozostałych, wspólnie tworzących listę Good Design Best 100. Składają się na nią projekty wybrane i wyróżnione spośród wszystkich 4,495 zgłoszeń, jakie zanotowano w tegorocznej edycji. Zwycięzca jest wyłaniany na podstawie kompleksowego zestawu kryteriów, włączając w to potencjał projektu jako rozwiązania mającego pozytywny wpływ na życie społeczne, przyszłe zastosowanie, czy stopień ukończenia projektu.

– To dla nas ogromny zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę. Myślę, że wyraża ona uznanie dla samej koncepcji PaperLab A-8000, która zmienia przyszłość papieru. Posiada on ma uniwersalną wartość jako środek komunikacji, która bierze się stąd, że jego użycie jest intuicyjne, zapewnia wysoką czytelność, a dodatkowo jest łatwy do przenoszenia. Jednocześnie nośniki papierowe obarczone są generowaniem obciążenia dla środowiska oraz zagrożeniami związanymi z zarządzaniem poufnością, co powoduje obawy związane z jego użyciem. Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania suchego włókna Epson proponuje A-8000 jako pierwszy biurowy system do recyklingu papieru, który umożliwia lokalną utylizację i produkcje papieru, w ilości odpowoadającej bieżącym potrzebom. Jest to wkład Epson w promocję społeczeństwa pozbawionego odpadów – mówi Kazuichiro Ichikawa, dyrektor naczelny i zastępca dyrektora zarządzającego Dzialem Badawczo-Rozwojowym w Epsonie, który był zaangażowany w proces rozwoju PaperLab A-8000.

– Nasza firma po raz pierwszy otrzymuje nagrodę Good Design Gold Award. To potwierdzenie zarówno wartości promowania przez firmę Epson społeczeństwa generującego odpadów, jak i naszej pracy, związanek z planowaniem i projektowaniem PaperLab, który wspiera te wartości. System PaperLab jest świadectwem naszego zaangażowania w odkrywanie nowych rynków. Jestem zdecydowany na wprowadzenie tego produktu do zasadniczej oferty dla segmentu biznesowego – mówi Masahiko Kobayashi, dyrektor działu projektowego dla PaperLab A-8000 w Departamencie Rozwoju Technologii Procesów Produkcyjnych.

www.epson.pl

KL