Artykuły, Wielki Format

Kolejna instalacja niezawodnego plotera solwentowego Flora LJ3208 w firmie OventMedia

Firma OventMedia na początku września zakupiła trzeci już ploter solwentowy Flora LJ3208.

Firma OventMedia specjalizuje się w druku wielkoformatowym oraz kompleksowej obsłudze klienta agencyjnego. Praca dla agencji reklamowych to ciężki kawałek chleba, terminy „na już” to standard, tak jak niskie ceny, wysoka jakość. Klienci agencyjni mają wysokie wymagania i wiedzą czego chcą. Dlatego aby konkurować na szczególnie trudnym rynku warszawskim, firma przez cały czas inwestuje i rozwija swój park maszynowy. Drukarnia posiada hale produkcyjną oraz montażową. Drukuje w technologii: solwent i UV oraz posiada rozbudowany system postprodukcji, w tym plotery frezujące, laminatory, zgrzewarki, itd.

– Pięć lat temu, zakupiliśmy pierwszy ploter solwentowy Flora od Color Laboratory, wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że ta współpraca będzie trwała latami – wspomina współtwórca firmy Tomasz Grzegorczyk. Pierwsze urządzenie sprawdziło się perfekcyjnie, dlatego po pewnym czasie kiedy wzrosła ilość pracy, OventMedia znów postawił na Florę, tylko tym razem już z pełną świadomością tego jak dobre jest to urządzenie i jak wiarygodny jest partner który te plotery sprzedaje. Po pięciu latach kolejnym zakupem, znowu okazała się Flora.

– Dziś znów stawiamy na Florę i Color Laboratory w naszym biznesie bardzo istotne jest kilka elementów, jakość plotera to tylko wierzchołek góry lodowej, to co liczy się najbardziej to obsługa serwisowa i posprzedażowa. Nie możemy sobie pozwolić na przestoje i tu również Color Laboratory staje na wysokości zadania, wszystkie przeglądy, serwisy, wykonują niemal od ręki, profile perfekcyjne, no i świetny atrament który dostarczają, to wszystko pozwala nam osiągnąć, niezawodność, powtarzalność, konkurencyjność cenową – dodaje Tomasz.

Flora LJ3208, to produkcyjny ploter o szerokości druku 320 cm, oparty o sprawdzone podzespoły i wyposażony w niemal niezniszczalne głowice Spectra Polaris. Może drukować z maksymalną prędkością 110 m2/h. Bardzo istotną cechą tego urządzenia poza niezawodnością, jest precyzyjny posuw materiału, który umożliwia bezproblemowy druk na dwóch rolkach jednocześnie i to z wysokimi szybkościami. Ploter uzupełnia intuicyjne oprogramowanie RIP Photoprint w najwyższej wersji tzw: Flora Edition, posiadające w sobie wszystkie moduły pakietu Photoprint, łącznie z opcją kalibrowania ICC.

– Mało jest na rynku urządzeń tak dobrze skonstruowanych jak seria LJ320P. Są przystosowane do pracy w trybie 24/7, szybkie, precyzyjne i wręcz niesamowicie długowieczne i te fakty znajdują potwierdzenie wśród naszych klientów – wyjaśnia Artur Napiórkowski, Dyrektor Handlowy Color Laboratory.

Istotnie, ploterów Flora LJ320P jest na rynku dużo, rozsiane po całej Polsce codziennie pracują w drukarniach. Rodzimego rynku wtórnego prawie nie ma, ponieważ ploter jest na tyle niezawodny, że nie ma potrzeby go zmieniać, jedynie można dokupić kolejny.

Color Laboratory jest również wyłącznym dystrybutorem atramentu KAO Chimigraf, który to idealnie uzupełnia się z wieloma maszynami i to nie tylko marki Flora.

– Można by powiedzieć, że mamy to szczęście, iż oprócz świetnych ploterów Flora, posiadamy w ofercie również doskonałe atramenty hiszpańskiej firmy KAO Chimigraf. Produkt wyjątkowo stabilny, europejski, do prawie wszystkich dostępnych na rynku maszyn czy to solwentowych czy UV. W swoim zawodowym życiu sprzedawałem wszystkie czołowe marki i każda z nich co jakiś czas zalicza wpadkę, ale Chimigraf jest wśród nich wyjątkowy nie tylko jakościowo, ale i cenowo – mówi Artur Napiórkowski.

– Te wszystkie aspekty są właśnie dla nas bardzo istotne, maszyny, które mamy muszą być szybkie, precyzyjne i tanie w eksploatacji, a Flora w połączeniu z atramentem Chimigraf właśnie taka jest – dodaje Tomasz Grzegorczyk.

www.oventmedia.pl
www.color-laboratory.com