Artykuły Promocyjne, Nowości

Fotorelacja z prinTextile – warsztatów druku na tekstyliach

PrinTextile to warsztaty druku na tekstyliach przeprowadzone przez firmę API.PL. Wydarzenie to odbyło się w dniach 18-19 października w ramach Łódź Young Fashion 2017 w Centrum Promocji Mody na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Na printTextile miała miejsce prapremiera plotera sublimacyjnego EPSON SureColor SC-F9300, urządzenia te będą również prezentowane podczas targów Fast Textile na stoisku API.PL – M111.  Warsztaty prinTextile były częścią międzynarodowego wydarzenia modowego Łódź Young Fashion realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

– W naszych warsztatach druku na tekstyliach uczestniczyły firmy z branży tekstylnej oraz studenci ASP, ale również zaglądali projektanci i osobistości z branży modowej. W pierwszej części Katarzyna Lewandowska – Dyrektor Handlowy w API.PL opowiedziała o firmie API.PL i jej ofercie skierowanej do firm działających w branży modowej – mówi Mariusz Wasiak, Marketing Manager z API.PL.

Gościem specjalnym prinTextile była Heater Kendle z EPSON Europe, która opowiedziała o spojrzeniu firmy EPSON na branżę tekstylną oraz pokazała wiele ciekawych wdrożeń technologii EPSON’a w branży modowej.

Głównym punktem warsztatów firmy API.PL była PRAPREMIERA plotera sublimacyjnego EPSON SureColor SC-F9300, którą przeprowadził Tomasz Kuciński z EPSON Polska. Najnowsze rozwiązania i udogodnienia w ploterach serii SureColor SC-F oraz kierunki rozwoju przyjęte przez firmę EPSON zachęciły zebranych gości do praktycznych testów urządzenia już w dalszej części warsztatów.

Sublimacja nie może obejść się bez termotransferu. Jarosław Kostecki Produkt Manager w API.PL specjalizujący się w zakresie pras i kalandrów omówił najnowsze trendy i możliwości technologiczne takich urządzeń. Głównym dostawcą rozwiązań do termotransferu do API.PL jest włoska firma Transmatic i na niej skupiona była głównie uwaga w części produktowej tej prezentacji.

Magda Maćkowiak Produkt Manager w API.PL specjalizująca się w foliach FLEX przedstawiła możliwości zdobienia i wykończenia tekstyliów takie jak DTG, folie flex czy oczkowanie.

Andrzej Kowalonek z firmy API.PL omówił możliwości wykorzystania technologii sitodruku w przemyśle tekstylnym oraz omówił ofertę API.PL w tym zakresie. Podsumowaniem części teoretycznej warsztatów była prezentacja Akademii Sztuk Pięknych nie tylko jako uczelni wyższej ale również jako partnera biznesowego i miejsca kształcenia wartościowego pracownika dla firm z branży tekstylnej.

Część praktyczna została podzielona na cykl warsztatów z kluczowych technologii wykorzystywanych do zdobienia tekstyliów. Krzysztof Sikorski z API.PL omawiał cały proces produkcyjny w sitodruku.

Liczne przykłady zastosowania różnych rodzajów farb i efektów specjalnych pokazały szerokie możliwości sitodruku. Folie flex to łatwa i tania we wdrożeniu technologia, która zachwyca efektami. Magda Maćkowiak i Justyna Aulak prezentowały linię produkcyjną dla tej technologii.

Przykłady zastosowania folii termozgrzewalnych oraz łatwość ich zastosowania zainteresowały wielu uczestników. Kamila Wrzosek prezentowała ofertę firmy Plastgrommet w zakresie oczkarek i wykończeń produktów tekstylnych.

Firma API.PL w swojej ofercie postawiła naoczka plastikowe, które są trwalsze i mocniejsze od metalowych. W przypadku zdobień oczka firmy Plastgrommet można w korzystać w wersji przezroczystej oraz kolorze czarnym lub białym. Warsztat sublimacyjny to możliwość zdobienia nie tylko tekstyliów, ale także gadżetów czy płyt do dekoracji wnętrz. Ploter EPSON SureColor SC-F6200 oraz prasa dwustanowiskowa Transmatic to linia produkcyjna nie tylko dla początkujących w tej dziedzinie.

Praktyczną prezentację możliwości bohatera naszych warsztatów plotera EPSON SureColor SC-F9300 przeprowadzili Łukasz Kozłowskioraz Piotr Ogiński. Uczestnicy warsztatów testowali najnowszy ploter firmy EPSON w różnych trybach oraz praktycznie sprawdzali użyteczność nowych rozwiązań zastosowanych w tym urządzeniu.

Druk DTG to szybka personalizacja tekstyliów naturalnych już od jednej sztuki. Grzegorz Konieczny i Marek Kasiński prezentowali możliwości tej technologii. Linia produkcyjna EPSON SureColor SC-F2000 i prasa Transmatic to niezbędnik dla technologii DTG.


Na warsztatach również studenci ASP mogli się wykazać. Studenci nie tylko mogli poznać najnowsze rozwiązania dotyczące druku, ale również zrealizować swoje pomysły.

Wydarzenie było objęte patronatem OOH magazine.

www.api.pl

KL