Nowości, Wielki Format

Już wkrótce Wielkoformatowe Seminarium Atrium w Opolu!

Prelekcje zagranicznych i polskich ekspertów, panel prezentacyjny i demonstracyjny, część integracyjno-rozrywkowa. To wszystko czeka na uczestników 2-dniowego Seminarium Wielkoformatowego firmy Atrium Centrum Ploterowe!

Doroczne, jesienne Seminarium firma Atrium Centrum Ploterowe organizuje w różnych wyjątkowych regionach Polski. Tym razem w dniach 26-27.10.2017 firma zaprasza do Opola, w którym nieprzerwanie działa od blisko 25 lat.

– Jesteśmy przekonani, że Państwa przyjazd okaże się dla Państwa owocny pod względem biznesowym jak i będzie znakomitą okazją do chwili odpoczynku i zabawy – mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Dzień pierwszy – prelekcje ekspertów

Pierwszego dnia Seminarium, uczestnicy mogą liczyć na solidną dawkę wiedzy ale także i inspiracji z pierwszej ręki. Oprócz prezentacji polskich prelegentów, wieloletnich specjalistów z firmy Atrium, Artemis oraz Ikonos, organizator zaprosił światowej klasy ekspertów.

Z firmy Mutoh przyjedzie Stephan Heintjens, dyrektor ds. rozwoju. Przedstawi kierunki rozwoju wielkoformatowego druku. Firma Mutoh od lat jest prekursorem rozwoju branży, więc wiedza, ciekawostki, nowości od specjalisty z „najwyższej półki” będą nie lada gratką dla wielkoformatowych drukarzy.

Drugim gościem z fabryki ploterów Mutoh będzie Volker Lienig, szef sprzedaży i marketingu regionu EMEA, który przedstawi trendy obowiązujące teraz i te, które Mutoh wykreuje na najbliższe lata.

Po raz kolejny w Polsce zagoszczą także, Marc Verbeem i Rigte Groenbroek z firmy ONYX Graphics, producenta światowej klasy oprogramowania RIP. Spotkanie z nimi będzie znakomitą okazją do poznania oprogramowania do centralnego zarządzania drukiem Onyx Thrive i analizy – Onyx HUB. Kto chce podnieść wydajność swojej drukarni, nie może ominąć tej prezentacji.

W dwóch blokach prezentacyjnych pierwszego dnia seminarium nie zabraknie także licznych prezentacji polskich specjalistów z firmy Atrium i Artemis, którzy przedstawią poszczególne technologie druku LFP.

Uczestnicy oprócz zagadnień związanych z urządzeniami, zapoznają się ponownie z informacjami z „pierwszej ręki”, tym razem od inżynierów z tutejszej, opolskiej fabryki IKONOS – producenta materiałów druku wielkoformatowego. Uzupełnieniem informacji mediowych, będą prezentacje najnowszych nośników również marki IKONOS.

Na liście ekspertów należy także wspomnieć firmę Margot, która o sublimacji wie wszystko. Oprócz „tradycyjnej sublimacji” pokazane zostaną także ciekawe rozwiązania jak płyty aluminiowe dla tej właśnie technologii druku.

Dzień pierwszy – case study

Oprócz wiedzy, swoje sukcesy branżowe zaprezentują Ci, którym wyżej wspomniane technologie i materiały pozwoliły rozwinąć wielkoformatowy biznes. Wiadomości użytkowników końcowych, poparte rynkowym know-how będą na pewno inspirującymi pozycjami w agendzie pierwszego dnia Seminarium.

Dzień pierwszy – rozrywka i integracja

Po solidnej dawce wiedzy i inspiracji dla uczestników Seminarium, organizator przygotował cześć wieczorną ze sportową zabawą i konkursami (nagrody o wartości od kilkuset do 10.000 zł) oraz czasem na wspólną integrację.

Dzień pierwszy i drugi – panel demonstracyjny

Pierwszego dnia będą czekały na uczestników plotery rolowe marki Mutoh oraz drukarki LED-UV tego producenta. Drugiego dnia uczestnicy przeniosą się do pobliskiej siedziby Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos, gdzie będą czekać na uczestników największe urządzenia do druku przemysłowego.

– Flagowa linia ploterów ValueJet zostanie zaprezentowana w całej okazałości. Uczestnicy Seminarium będą mieć niepowtarzalną okazję na sprawdzenie wszystkich modeli do druku ekologicznego w technologii żywicznej. Warto pamiętać, że plotery ValueJet to nie tylko nowoczesne i stabilne plotery wyposażone w szereg japońskich technologii takich jak Drop Master, który czuwa nad kompensacją grubości medium czy też Intelligent Interweaving, który sprawia, że nawet początkujący drukarz wielkoformatowy będzie produkował atrakcyjne grafiki w łatwy i wygodny sposób. Plotery ValueJet to także przyszłościowe podejście do tematu druku LFP czyli ekonomia i ekologia. Oszczędność zachodzi na wiele sposobów poprzez stabilność pracy, niski pobór energii w odróżnieniu od innych, konkurencyjnych „eko” technologii czy też choćby poprzez stosowanie pionowych systemów dostarczania atramentu. Ekologia rozumiana przez nas jako dystrybutora to nie marketing a fakty. Atramenty Mutoh UMS stosowane w ploterach ValueJet posiadają jako jedyne pisemny certyfikat ekologiczny Eurofins a materiały Ikonos z naszej polskiej fabryki posiadają m.in. certyfikat PZH – mówi Paweł Stania.

Uczestnicy będą mogli przetestować także następujące plotery LED i UV: Mutoh ValueJet 426 i 626 UF, Mutoh ValueJet 1626 UH, Artemis Orion 2512, Artemis Pulsar 3.20 m.

– Druk LED-UV daje duże możliwości w wielu branżach, nie tylko reklamowej i poligraficznej. Zapraszamy do przyjazdu i sprawdzenia na żywo, na czym mogą drukować nasze, wielokrotnie nagradzane plotery LED-UV. Pokażemy zarówno kompaktowy ploter „biurkowy” Mutoh jak i kilkutonowe urządzenia Artemis do naprawdę ciężkiej produkcji – dodaje przedstawiciel firmy Atrium.

Dzień drugi – warsztaty i zwiedzanie fabryki IKONOS

Drugiego dnia będą miały także miejsce warsztaty druku sublimacyjnego, warsztaty przygotowania plików (Onyx) oraz… możliwość zwiedzania fabryki IKONOS.

– Jesteśmy przekonani, że uczestnicy będą zadowoleni z możliwości sprawdzenia różnego rodzaju urządzeń w jednym miejscu. Co więcej, będą mogli dopytać i poradzić się polskich i zagranicznych ekspertów druku wielkoformatowego oraz wziąć udział w licznych warsztatach – podsumowuje Paweł Stania.

Po Seminarium w „stolicy polskiej piosenki” chętni uczestnicy będą mogli skorzystać z zaproszenia do nowoczesnego Muzeum Polskiej Piosenki.

Aby wziąć udział w Seminarium, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie organizatora. Liczba miejsc jest ograniczona.

Raport Dostawców Mediów i Maszyn jest patronem medialnym wydarzenia.

www.atrium.com.pl