Druk Cyfrowy, Nowości

EDALE z FFEI sprzedało już 14 hybryd Graphium!

Dobre wiadomości z Label Expo 2017 w Brukseli, właśnie została sprzedana 14 hybryda Graphium, wyprodukowana wspólnie z Edale, brytyjskim producentem autonomicznych maszyn flexo.

Niewątpliwie jest to najlepiej sprzedająca się hybryda na świecie. Jej walory nie tylko docenili Amerykanie, którzy zakupili już 7 sztuk, ale i reszta Świata, łącznie z Europą. Podstawową przewagą jest pełna integracja technologii cyfrowej z fleksograficzną. Zarządzanie całą hybrydą jest z jednego pulpitu, a procesy tak autonomiczne, że człowiek jest tam potrzebny tylko do wprowadzenia danych.

Autonomiczność maszyn flexo od EDALA, ogranicza udział drukarza -specjalisty w procesie narządu maszyny. Całe ustawienie dokonuje się automatycznie za pomocą systemu AiiR. To najbardziej zaawansowany technologicznie system sprzężenia zwrotnego. (Kamery AVT, analizy danych z poszczególnych stacji flexo i sygnału zwrotnego do tych stacji, z optymalnym ustawieniem.) Maszyna sama, bez udziału człowieka ustawia wszystkie parametry druku i finishingu na optymalnym poziomie. Zapisuje to w swej pamięci i utrzymuje proces w absolutnej powtarzalności pracy.

Dzięki systemowi AiiR, autonomiczne maszyny fleksograficzne EDALA nie potrzebują doświadczonych drukarzy specjalistów, lecz tylko operatora maszyny. Pełna automatyzują procesu flexo i cyfry otwiera olbrzymie możliwości w rozwoju drukarni, cierpiących na brak wyspecjalizowanej kadry, ale i umożliwia zastosowanie takich maszyn w firmach nie będącymi drukarniami, a zużywającymi duże ilości etykiet i opakowań miękkich. Łatwość obsługi, automatyczność ustawiania prac i absolutna powtarzalność założonych parametrów, czyni z maszyn autonomicznych bardzo interesującą propozycję nie tylko dla drukarni. To będzie rewolucja w przemyśle, nie tylko drukarskim.

Firma HKM, która jest przedstawicielem FFEI i EDALE na Polskę, już prowadzi parę zaawansowanych pertraktacji o zakupie GRAPHUM i to nie tylko do największych drukarni. Tak, jak przewidzieli w HKM, obecnie nadchodzi czas na hybrydy, a jeszcze lepszy na maszyny autonomiczne, ustawiające maszynę do druku bez udziału fizycznego człowieka. Maszyny autonomiczne zmienią obraz drukarstwa w Polsce i dadzą niemożliwe, do tej pory, wydajności.

www.hkm.pl