Artykuły Promocyjne, Nowości

20-lecie firmy Trotec. Globalny lider w rekordowym czasie

W rekordowym czasie – nieprzekraczającym 20 lat, Trotec Laser GmbH z powodzeniem wyrósł ze start-upu na światowego lidera urządzeń laserowych do cięcia, znakowania i grawerowania. Firma i zespół ją tworzący przeszli drogę z “kontenera rozwoju i badań” do siedziby międzynarodowego przedsiębiorstwa znajdującej się w nowoczesnym, ekologicznym budynku w Górnej Austrii.

Jako część grupy Trodat Trotec, Trotec projektuje, produkuje i sprzedaje systemy laserowe do znakowania, cięcia i grawerowania oraz materiały grawerskie. Jako lider innowacji, Trotec wyznacza nowe standardy w segmencie laserów. Z zainstalowaną bazą ponad 30.000 systemów, Trotec świadczy obecnie usługi klientom w ponad 90 krajach i zatrudnia ponad 550 osób na całym świecie – a trend ten nadal wyraźnie rośnie.

Trotec powstał w 1997 r. z oddziału badawczego firmy Trodat –największego producenta pieczątek na świecie – i od tego czasu zajmuje miejsce lidera wśród światowych producentów z branży technologii laserowej. W 2015 r. sprzedaż austriackiego producenta laserów po raz pierwszy przekroczyła 100 mln EUR. Kilka lat wcześniej, niczym niemalże wizjonerski cel, przekroczenie tego progu wyznaczono za cel na 2015 r. i próg ten został osiągnięty. Ze sprzedaży wpłynęło dokładnie 100.8 mln EUR. W 2016 r. – ostatnim zakończonym roku finansowym – sprzedaż produktów Trotec wzrosła o 9.1 %, do niemal 110 mln EUR.

Cel sprzedażowy do 2020 r.: 200 milionów EUR

Szybki wzrost trwa również w 2017 r. Z szacowanym wzrostem sprzedaży równym 20%, Trotec ustalił nowy kamień milowy i cel sprzedażowy na 2020 r. – Ten wzrost sprzedaży na pierwszy rzut oka wydaje się niesamowicie szybki, ale biznes laserowy jest niezwykle dynamiczny, a lasery znajdują obecnie zastosowanie we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia. Na przykład inżynieria medyczna, gdzie z pomocą naszych laserów produkowane są stenty. Podobnie w projektach badawczych, gdzie zastosowanie laserów jest niezastąpione np. przy rozwoju futurystycznego pojazdu Mars Rover. Technologia laserowa Trotec odgrywa istotną rolę w przemyśle i handlu. Fundamentalnym pytaniem jest: W jakim celu wytwarzamy lasery? Odpowiedź na nie brzmi: Aby zapewnić sukces naszym klientom – i wierność tej właśnie strategii pozwala nam na tak imponujący wzrost – mówi Dyrektor Zarządzający Trotec – Dr Andreas Penz.

www.troteclaser.com

KL