Druk Cyfrowy, Nowości

Duplo Polska podsumowuje swój udział w FestiwalDruku.pl

Duże zainteresowanie gości targowych (m.in. wydrukami z urządzeniaDuplo DuSense DDC-810 – najnowszego rozwiązania w ofercie japońskiego producenta do lakierowania UV 3D, które do sprzedaży w Europie oficjalnie trafi jesienią tego roku), prezentowanymi w pracy „na żywo” urządzeniami do wykańczania, a także rozpoczęte rozmowy handlowe, z których wiele swój finał znajdzie już wkrótce – to tylko niektóre aspektyobecności Duplo Polska na FestiwalDruku.pl, jaki odbywał się we wrześniu br. w Warszawie.

Firma zaprezentowała podczas tej imprezy szereg maszyn do bigowania, falcowania, banderolowania, a także wielozadaniowe urządzenia z serii Docucutter. Ciekawostką przyciągającą uwagę odwiedzających były także wydruki z urządzenia Duplo DuSense DDC-810 – najnowszego rozwiązania w ofercie japońskiego producenta, które do sprzedaży w Europie oficjalnie trafi jesienią tego roku, ale ma już wieluużytkowników w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Izraelu i w Niemczech.

Jak zapewnia dostawca, wszystkie firmy, które zdecydowały się na jego zakup są bardzo zadowolone z możliwości, jakie oferuje to rozwiązanie – przede wszystkim z faktu, że mogą proponować teraz swoim klientom produkt wyróżniający się spośród innych dostępnych na rynku. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości – 600 dpi. Co więcej – na jednym arkuszu można uzyskać różne grubości powłoki lakieru (która jest płynnie regulowana i mieści się w zakresie od 20 do 80 mikrometrów), a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. W drugim przebiegu grubość powłoki można podwoić do 160 mikrometrów. Technologia ta pozwala na łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, jak również daje możliwość uzyskania płynnie prowadzonych i delikatnych krzywych, odpowiadających rozmiarowi sześciopunktowej czcionki.

Urządzenie DDC-810 pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały. System Duplo DuSense łączy w sobie prostotę użytkowania i wysoką precyzję, będąc – jak zapewnia producent – niezwykle wydajnym rozwiązaniem, gwarantującym możliwość ekonomicznego wejścia na wymagający rynek, o czym już wkrótce będą mogli przekonać się także klienci z Polski.

W pracy „na żywo” natomiast goście odwiedzający stoisko Duplo Polska podczas FestiwalDruku.pl mogli zobaczyć m.in. bigówko-falcerkę Touchline CF-375 -zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy obie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie, które doceniali odwiedzający stoisko, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. Nie mniejszym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się również Docucutter 646iPro. Urządzenie – dedykowane dla krótkich serii i zróżnicowanych zleceń – stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku druku cyfrowego. Kolejne zaprezentowane przez Duplo rozwiązanie to Docucutter DC-616Pro – kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, umożliwiające realizację trzech procesów introligatorskich – cięcia, bigowania i perforacji – w jednym przebiegu. Firma zaprezentowała także banderolownicę oraz falcerkę DF-1200, przeznaczoną do obsługi wydruków cyfrowych.

– Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas FestiwalDruku.pl. Były to dla nas bardzo miłe spotkania. Mamy nadzieję, że wielu z naszych gości zainspirowaliśmy do udoskonalenia swoich introligatorni, zaś innych do tego, by już wkrótce zainteresować się jeszcze bardziej naszą zupełnie nową propozycją. Mam tu na myśli urządzenie do lakierowania 3D – Duplo DuSense DDC-810 – które pozwoli jego użytkownikom wyróżnić się na niełatwym rynku zleceń. Tych, którzy nie zdążyli przyjechać na targi, zapraszamy do testowania rozwiązań z oferty Duplo Polska w naszym salonie wystawowym po wcześniejszym kontakcie z naszą firmą – podsumowuje Gabriela Swat, jej dyrektor zarządzająca.

www.duplopolska.pl

www.festiwaldruku.pl

KL