Druk Cyfrowy, Nowości

Nowoczesna introligatornia w drukarni cyfrowej według Akonda

Nowoczesna introligatornia w drukarni cyfrowej – część I czyli zlecenia standardowe, nietypowe i od ręki obsługiwane przez kombajn introligatorski Dumor SCC.

Druk cyfrowy to połączenie ogromnych, nieograniczonych możliwości i niekiedy trudnych wyzwań. – Oferując najwyższej jakości produkty oczekujesz partnera z doświadczeniem w druku cyfrowym i ofertą najnowocześniejszych rozwiązań przewidzianych pod druk cyfrowy. Akonda ze swoim 9-letnim doświadczeniem na rynku we wdrażaniu urządzeń introligatorskich w drukarniach cyfrowych i offsetowych posiada odpowiednie zasoby i kompetencje, aby stać się zaufanym partnerem – mówi Dominik Szulim z firmy AKONDA.

Coraz większa ilość małych zamówień – to powoli staje się standardem w drukarniach cyfrowych. Cięcie, bigowanie, perforacja to podstawowe procesy, które potrafią przysporzyć problemów, jeśli nie są przemyślane i zestandaryzowane. Kombajny introligatorskie są rozwiązaniami, które pozwalają na wycinanie, bigowanie i perforację (w tym częściową) w obrębie jednego urządzenia i pozwalają na skrócenie obsługi różnego rodzaju zleceń.

Nietypowe zlecenia

Temat jest bardzo wdzięczny – nietypowe formaty, ozdobne papiery – wiele firm robi z tego główny biznes. Zakładamy, że maszyny drukujące sobie poradzą – jak zadbać o procesy introligatorskie, aby w wydajny sposób zrealizować produkcję.

W kombajnie Dumor SCC korzystając z wygodnego kreatora nawet niewykwalifikowany operator jest w stanie zaprogramować pracę do wycinania, bigowania lub perforacji, wystarczy wpisać (na podstawie danych dostarczonych przez DTP):

– format papieru (standardy DIN wybieramy z listy predefiniowanych)

– odległość pierwszego użytku od początku arkusza

– format wyjściowy użytku

– boczne marginesy

– rozcinkę wzdłużną

– rozcinkę poprzeczną

– opcjonalnie – miejsce bigowania, standardy („w pół”, „w zetkę”, „w C”) wybieramy z predefiniowanej listy, możemy też wpisać dowolną wartość (wpisujemy pozycję bigowania raz, powtórzy się dla każdego użytku)

– opcjonalnie – perforację – listwową lub krążkową. Zarówno perforacja listwowa jak i krążkowa może być zrealizowana w całości lub części arkusza (np. od połowy do końca – do realizacji biletów, kuponów)

Po ułożeniu arkuszy na podajniku urządzenie automatycznie pobierze arkusze i rozpocznie zaprogramowane procesy.

A co ze standardowymi/typowymi zleceniami?

– Na to też jest rozwiązanie – jeszcze szybsze. Powtarzalne prace można zaprogramować w urządzeniu pod konkrentą nazwą (np. „zaproszenie 10×10 składane w pół”) – operator przywołuje program z pamięci i maszyna jest gotowa do pracy – wyjaśnia Dominik Szulim. – Możemy również wydrukować na arkuszu kod kreskowy (korzystając z czcionki code39 opisujemy numer programu). Maszyna rozpozna numer programu i automatycznie wczyta pracę. Dzięki temu ilość pomyłek przy pracy spadnie praktycznie do zera, a maszynę może obsługiwać osoba praktycznie bez żadnej wiedzy odnośnie procesów poligraficznych – tłumaczy.

Zlecenia od ręki

– Jeśli posiadasz firmę w miejscu, w którym odwiedzają Cię klienci, albo masz w okolicy centrum biznesowe, zapewne wiesz jak często klienci potrzebują czegoś „na wczoraj” – jutro wyjazd na targi, a ulotki jeszcze nie gotowe. Dzięki zastosowaniu kombajnów introligatorskich takie zlecenia nie są więcej problemem – mówi Dominik Szulim.

Dzięki zastosowaniu kombajnów introligatorskich takie zlecenia nie są więcej problemem. Jedno urządzenie zastąpi gilotynę, bigówkę lub perforator i jedną lub dwie pary rąk do pracy. Przykładowo proces cięcia 120 wizytówek na kombajnie introligatorskim Dumor SCC to około 50 sekund, cięcie na gilotynie to 3-5 minut. Przy bardziej przetworzonych pracach (z bigowaniem lub perforacją) oszczędność czasu jest jeszcze większa. Warto wspomnieć, że urządzenie zajmuje mniej niż 1,5m2.

 

Ilość arkuszy SRA3

Ilość użytków końcowych

Zaproszenia A5 bigowane

10,34

41,36

Ulotka A3 bigowana w pół

13,21

13,21

A6 – pocztówki

7,69

61,52

A5 ulotki

11,54

46,16

A4 ulotki

11,54

46,16

Wizytówki bez rozcinki – aż do

10

240

Wizytówki z rozcinką

5,77

138,48

Kombajny introligatorskie jak Dumor SCC doskonale sprawdza się w roli głównego urządzenia introligatorskiego w nowoczesnej drukarni cyfrowej. Przekonaj się w jaki sposób pozwolą Ci zwiększyć przewagi konkurencyjne lub usprawnić istniejące procesy przynosząc realne oszczędności w kadrze i braku reklamacji

www.akonda.pl

KL