Druk Cyfrowy, Nowości

Kompleksowa oferta dla uczelni od SHARP

Wraz ze zbliżającym się rokiem akademickim Sharp Electronics CEE wprowadza Sharp Optimised University – stworzoną w Polsce, kompleksową ofertę przeznaczoną dla uczelni wyższych.

Sharp Optimised University to jedyna w Polsce, tak kompleksowa oferta dla uczelni. Rozwiązanie oparte jest na czterech obszarach: zarządzaniu środowiskiem druku, zarządzaniu salami, zarządzaniu komunikacją oraz interaktywnej dydaktyce. Główny cel to zapewnienie uczelniom najnowszych technologii wspierających proces nauczania, jak również narzędzi pozwalających na generowanie oszczędności oraz uzyskiwanie dodatkowych źródeł przychodu.

Pierwszy z czterech obszarów Sharp Optimised University porządkuje wszelkie kwestie związane z drukiem, kopiowaniem oraz zarządzaniem dokumentami, zarówno z perspektywy pracowników uczelni jak i studentów.Studenci mogą płacić za korzystanie z urządzeń drukujących przy pomocy elektronicznej platformy do płatności, dzięki czemu system nie wymaga instalacji dodatkowych terminali umożliwiających zasilanie indywidualnych kont studentów. Od strony administracyjnej świadoma polityka zarządzania drukiem pozwoli uczelniom wygererować oszczędności na poziomie 30% oraz zmaksymalizować zyski z oferowania usługi wydruku studentom. Propozycja obejmuje także druk 3D, który również może być udostępniony studentom w formie odpłatnej.

Drugi element to zarządzanie komunikacją. W ramach tego obszaru rozwiązanie pomaga uczelniom skutecznie i atrakcyjnie przekazywać wszelkie informacje zarówno w formie dynamicznej (np. filmy), jak i interaktywnej (np. elektroniczne formularze lub dedykowane strony www). Dzięki profesjonalnym i interaktywnym monitorom Sharp, studenci mogą być nie tylko świetnie poinformowani, ale także poczuć się bardziej zaangażowani w życie uczelni. Połączenie zaawansowanej technologii dotykowej, wysokiej rozdzielczości, możliwość integracji oraz systemów do zarządzania treścią to tylko część udogodnień. Dodatkową korzyścią jest możliwość oferowania standardowej oraz interaktywnej powierzchni reklamowej zewnętrznym partnerom.

– Współczesni studenci otrzymują i wymieniają informacje w interaktywnej formie. W rękach mają smartfony, które towarzyszą im w każdej chwili, w domu komputery, a wszystko to oparte na dwóch najważniejszych elementach: Internecie i mediach społecznościowych. Żadna uczelnia nie powinna zignorować faktu, że sposoby przekazywania informacji uległy zmianie. Dzięki naszej propozycji możemy pomóc uczelniom przełamać bariery technologiczne i dostarczyć rozwiązania na miarę naszych czasów powiedział Tomasz Wieczorek, Solutions Product Manager, Sharp Electronics CEE.

Trzeci obszar to interaktywna dydaktyka. Sharp dysponuje technologią, która może zmienić aktualne standardy prowadzenia zajęć. Wykładowcy będą mogli wzbogacać swoje wykłady i zajęcia o nowy poziom interakcji i współpracy. Monitory do interaktywnej pracy w grupach lub ściany wideo pozwolą nie tylko atrakcyjnie prezentować naukowe treści, ale także zaangażować studentów do pracy nad różnymi materiałami czasie rzeczywistym np. poprzez wspólne nanoszenie adnotacji i poprawek, wyszukiwanie i analizę informacji lub po prostu wspólne stworzenie czegoś od nowa. Dodatkowo, wyposażona w odpowiedni system wideo aula, pozwoli urozmaicić każde zajęcia umożliwiając zapraszanie np. gościa specjalnego na prelekcję lub poprowadzenie wspólnie wykładu. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Czwarty i ostatni obszar to zarządzanie salami. W ramach tego zakresu oferowane są rozwiązania do zarządzania elementami infrastruktury podstawowej jak: oświetlenie, klimatyzacja, sprzęt AV ale również kompletne i skalowane systemy do rezerwacji sal i centralnego zarządzania pomieszczeniami. To kolejne elementy, które odpowiednio zarządzane przyniosą uczelni niebagatelne oszczędności.

– Najważniejsze korzyści Sharp Optimised University to obniżenie całkowitych kosztów administracyjnych, uproszczenie procesów oraz możliwość wygenerowania dodatkowych przychodów. Dzięki kompleksowemu podejściu jesteśmy prawdziwym partnerem technologicznym dla każdej uczelni. Za tym wszystkim idzie również wspólne i proste finansowanie całej inwestycji, najwyższy poziom jakości świadczonych usług oraz jedna umowa w ramach, której pracujemy – podsumowuje Tomasz Wieczorek, Solutions Product Manager, Sharp Electronics CEE.

www.sharpdlauczelni.pl

 KL