Artykuły, Wielki Format

API.PL podsumowuje udane targi FestiwalDruku.pl 2017

Targi FestiwalDruku.pl to najważniejsze wydarzenie wystawiennicze w branży w drugiej połowie roku. To również szansa na prezentację nowych rozwiązań szerokiej rzeczy zwiedzających. API.PL jako jednego z kluczowych na polskim rynku dostawców urządzeń oraz mediów do druku wielkoformatowego nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu.

W tym roku API.PL swoją ofertę prezentowało na 3 stanowiskach:

  • F1 – to stoisko testów szybkości i uszlachetniania druku w technologii UV – prezentacja rozwiązań firmy HandTop oraz mediów do druku ekosolwentowego i UV
  • F10 – prezentacja najciekawszych linii produkcyjnych do druku na tekstyliach – rozwiązania renomowanych producentów takich jak EPSON, Transmatic, Metalnox oraz Plastgrommet
  • D5 – stoisko firmy EPSON, której firma API.PL jest autoryzowanym partnerem w zakresie druku sublimacyjnego, ekosolwentowego oraz pigmentowego. 

Plotery UV marki HandTop zostały docenione przez Jury targów FestiwalDruku.pl Złotym Medalem w konkusie na innowacyjny produkt 2017. 

Nagrodzony ploter UV to model HandTop HT2512 UV, w którym poza kilkoma udoskonaleniami poprawiającymi jakość użytkowania urządzenia został wprowadzony nowy schemat rozkładu głowic – 3×3 dla głowic Ricoh i 2×5 dla głowic Kyocera wsparły dedykowanym ustawieniem lamp LED.

Już przy wejściu można było zauważyć, że stoiska API.PL są jedną z atrakcji FestiwalDruku.pl w roku 2017.

Główną gwiazdą stoiska poświęconego drukowi UV był nagrodzony Złotym Medalem ploter HandTop HT2512 UV z innowacyjnym zastosowaniem 3 rzędów głowic Ricoh, który pozwala w jednym przebiegu karetki położyć poddruk białym atramentem, zadruk CMYK oraz uszlachetnić wydruk lakierem. Ta innowacja wsparta jest specjalnym rozłożeniem lamp LED, które pozwala uzyskać optymalny efekt jakości uszlachetniania lakierem przy minimalizacji ilości zabrudzeń.

Złoty Medal dla plotera HandTop HT2512 UV to już kolejna nagroda za innowacje dla ploterów HandTop na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tym roku model HandTop HT3020 UV został nagrodzony na targach w lutym, a teraz kolejne innowacje zyskały uznanie Jury FestiwalDruku.pl.

Na stoisku druku UV zaprezentowane zostały również najciekawsze media do druku marki VESLINE: folie monomerowe, folie OWV (nowość w ofercie), tapety, papiery graficzne, canvasy.

Efekt uszlachetniania lakierem zrobił wrażenie nie tylko na Jury targów. Odwiedzający FestiwalDruku.pl również doceniali jakość, precyzje ale również szybkość w jakiej można uzyskać takie efekty

Stoisko dedykowane technologiom druku na tekstyliach również cieszyło się dużym zainteresowaniem Zwiedzających. Prezentowaliśmy ciekawe zestawienia urządzeń w gotowe linie produkcyjne oraz nietuzinkowe przykłady wykorzystania technologii w produkcji gadżetów nie tylko tekstylnych. Na stoisku dostępny był również konsultant z Europejskiego Funduszu Leasingowego, który doradzał w sprawach związanych z wyborem sposobu finansowania urządzeń z oferty API.PL.

Prasa Metalnox PTS 950 Basic Single o polu roboczym 100×70 cm oraz ploter EPSON SureColor SC-F6200 były kluczowym zestawem do praktycznych pokazów na naszym stoisku. A prezentacja wytworzonych produktów wskazywała jak szerokie zastosowanie może mieć druk sublimacyjny.

Klienci mieli możliwość przeprowadzenia własnych prób na naszych oraz własnych materiałach a rezultaty mogli przedyskutować z ekspertami z API.PL.

Produkt to nie tylko sam druk. Na stoisku API.PL można było poszerzyć swoją wiedzę na temat wykończeń produktów w zakresie oczkowania. Szeroka oferta oczkarek marki Plastgrommet zarówno do banerów jak i tekstyliów oraz dedykowane im plastikowe oczka to ciekawa alternatywa do tradycyjnych oczek metalowych.

Przykładem gadżetu, który zdobył serca Zwiedzających jest torba na zakupy zdobiona FOLIĄ FLEX z oferty API.PL aplikowanej za pomocą termotransferu na gotowy produkt a następnie wykorzystując oczkarkę do tekstyliów marki Plastgrommet oczkowana.

Przegląd oczkarek firmy Plastgrommet: ręcznych, automatycznych i pneumatycznych zarówno do banerów jak i do tekstyliów to możliwość naocznego przekonania się do tych urządzeń. Oczka białe, czarne czy przeźroczyste, odporne na warunki atmosferyczne zachwycały nie tylko swoją użytecznością, ale często stawały się elementem zdobiącym dany produkt.

Kalandry i prasy marki Transmatic są ważnym elementem oferty firmy API.PL. Na targach Festiwal Druku poza prasami można było poznać funkcjonalność modelu kalandra Transmatic 7240 Sport, na który w zestawie z ploterem EPSON SureColor SC-F6200 została przygotowana specjalna oferta.

Więcej informacji oraz FESTIWALOWE PROMOCJE na stronie www.api.pl.

www.festiwaldruku.pl

KL