Nowości, Wielki Format

Mimaki School 2017 czyli warsztaty dla zawodowców

Za nami pierwsze szkolenie z cyklu warsztatów szkoleniowych Mimaki School, które odbyło się 7 września br. w Poznaniu, w nowoczesnej sali Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Rubież.

Swoje prelekcje przeprowadzili przedstawiciele firmy Mimaki, MacTac oraz SICO Polska. Przedstawiono podstawy technologii druku inkjet, możliwości ploterów solventowych i UV. Omówiono rodzaje podłoży do druku solventowego oraz najpopularniejsze media w druku solventowym. Uczestnicy usłyszeli również wiele wartościowych wskazówek dotyczących obsługi w druku solventowym. Szczególny nacisk położono na konserwację maszyn. Osobny panel dotyczył jakości pozyskiwania, komunikacji i obsługi klienta. Na tym etapie najczęściej tracimy. Firma SICO Polska dała przykład jak wartościowy dla klienta jest prawidłowo funkcjonujący serwis i dbałość o klienta na każdym etapie współpracy.

Po zakończeniu części szkoleniowej odbył się krótki egzamin. Po raz pierwszy zastosowano egzamin w wersji online, każdy z uczestników otrzymał tablet, gdzie po zalogowaniu uzyskał dostęp do losowo wybranego zestawu pytań. Wyniki testu każdy uczestnik otrzymał bezpośrednio na swojego maila rejestracyjnego zaraz po wykonaniu zadania. Dodatkowo na ekranie ukazywała się w losowej kolejności pierwsza dziesiątka liderów. Osoba z najwyższą ilością punktów wygrała tablet ufundowany przez partnera technicznego firmę Sunmake. W poznańskim egzaminie najlepsza okazała się Pani Monika Filipiak z firmy Reklama Murowana, a cała pierwsza dziesiątka najlepiej zdających test zakwalifikowała się do uczestnictwa w ostatnim etapie Mimaki School jakim jest Gala Mimaki School i Bezpieczna Szkoła jazdy z Mercedesem połączona z testem dla “najlepszych z najlepszych”. Na gali zostanie wyłoniony najlepszy drukarz Mimaki School.

Na zakończenie szkolenia w Poznaniu spośród wszystkich uczestników wyłoniono osobę, która wygrała Weekend z Mercedesem, a był nim Pan Paweł Nowak z firmy Labo Priny. Kluczyki uroczyście wręczył Prezes firmy SICO Polska Pan Zenobiusz Zduniak.

Pierwsze szkolenie za nami, a przed nami kolejne. Najbliższe w Krakowie już 19 września. Następnie czeka nas Wrocław – 28.09, Łódź – 04.10, Gdańsk – 10.10, Warszawa – 18.10 i na koniec finałowa Gala Mimaki School, która odbędzie się 26.10 na Torze w Bednarach.

www.mimakischool.pl

www.sico.pl

 KL