Nowości, Wielki Format

Nowość – polimerowa folia Carbon od IKONOS

Polski producent folii samoprzylepnych – IKONOS – rozszerzył produkcję o niedrogą folię polimerową typu Carbon 3D. Folia ta przeznaczona jest do dekoracji wewnętrznych, dekoracji sprzętów i aplikacji samochodowych.

Folie karbonowe przeznaczone są głównie do oklejania pojazdów. Swoje zastosowanie znajdą też w dekorowaniu elementów wyposażenia wnętrz, sprzętów AGD czy RTV np. jako obudowy laptopów (tzw. skiny). W aplikacjach samochodowych można je stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Folia karbonowa również nadaje się do przyozdabiania wnętrza auta. Aplikowana przez profesjonalistę nada przedmiotom nowoczesny charakter i indywidualny design.

Ikonos Carbon to jak informuje producent bardzo atrakcyjna cenowo, polimerowa folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Wypukła struktura jest widoczna i wyczuwalna w dotyku. Folia dostępna jest w kolorze czarnym o powłoce matowej. Grubość folii wynosi 150 mikronów i jest ona zabezpieczona przez papier silikonowany. Folia jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

„Karbon” oferowany jest w roli o najpopularniejszej szerokości 152 cm i ekonomicznej długości 15 m. Długość roli pozwoli na zrealizowanie także dużych projektów i nie naraża na magazynowanie niezużytej ilości medium. Jak to ma miejsce w przypadku 30 i 50 metrowych zwojów.

Szkolenia z aplikacji by IKONOS

Warto też wspomnieć, że opolska firma regularnie organizuje, cieszące się dużą popularnością warsztaty i szkolenia pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Wszystkie te działania mają na celu dostarczanie klientom i dystrybutorom pełnej oferty materiałów oraz niezbędnego know-how w zakresie aplikacji.

– Mamy za sobą mnóstwo spotkań z cyklu „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad 1000 osób rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenie poprowadzone było przez naszych specjalistów oraz zawodowego aplikatora, vicemistrza Polski w aplikacjach. Ma ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z foliami. Od kilku lat nie zmieniamy programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy. Ale także do firm które chciały by rozszerzyć portfolio swoich usług. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy kilka aplikacji już „zrobili”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe. – Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić. Przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu.

– Zapraszamy na najbliższe szkolenie aplikacyjne 12 października do Opola, a wcześniej na FestiwalDruku.pl gdzie będziemy podczas Akademii IKONOS aplikować zabytkowy Chevrolet Camaro z 1967 roku – przekonuje organizator i producent folii.

Polskim dystrybutorem folii Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

 KL