Nowości, Wielki Format

Pegasus Vegas – wszechstronna hybryda od Via Color

Druk UV daje ogrom możliwości i ma szerokie spektrum zastosowań. Ploter Hybrydowy Pegasus Vegas jest uniwersalną maszyną, która umożliwia druk zarówno z roli na rolę, jak i zadruk wszelkich materiałów sztywnych, w tym płyt i szkła. To odpowiedź na potrzeby branży nie tylko reklamowej, ale też rosnących wymagań segmentu aranżacji wnętrz, branży dekoratorskiej i meblarskiej.

Pegasus Vegas do Polski trafił aż ze słonecznej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, gdzie został zaprojektowany, a już teraz liczba instalacji tej maszyny w samej tylko Polsce przekroczyła liczbę piętnastu. Ten hybrydowy ploter UV posiada dwa stoły w rozmiarach 190 cm na 180 cm, specjalny trzystrefowy system podsysu zapewniający precyzyjne prowadzenie mediów, jak również system podawania mediów z roli na rolę. Wszystkie te cechy przekładają się na wysoką wydajność (maksymalna wynosi do 48m2/h), z zachowaniem najwyższej jakości.

[youtube=”iWrNlezN7vM”]

Japońska i szwajcarska synergia

W przypadku tej maszyny możemy wybrać z dwóch dostępnych wersji głowic – uznanych japońskich marek Toshiba lub Ricoh, do wyboru z kolorem białym. W przypadku Ricoha mówimy o maksymalnie 9 głowicach w dowolnej konfiguracji, w przypadku głowic Toshiba liczba ta wynosi maksymalnie 12. Ploter dopasowany jest do atramentu NUtec, z którym doskonale współpracuje. O zaletach tej farby (m. in. w kontekście mediów sztywnych) można przeczytać TUTAJ. Warto dodać, że maszyna posiada wszystkie certyfikaty CE i deklaracje zgodności, które zapewniają bezpieczeństwo pracy. Dodatkowo użytkownik ma szeroką możliwość wyboru oprogramowania: od Photoprinta po Calderę. Na ploter obowiązuje trzyletnia gwarancja.

Uniwersalność miarą sukcesu

Jedna maszyna, która spełnia rolę kilku urządzeń w naszym parku maszynowym? Nowe media czyli nowe możliwości? Poszerzenie oferty czyli większy zysk? Taki scenariusz pozwoli nam wcielić w życie maszyna strice uniwersalna. Taki właśnie jest Pegasus Vegas. – Ten ploter posiada niezwykle szerokie spektrum zastosowania i praktycznie nieograniczone możliwości. Urządzenie drukuje na płytach, materiałach sztywnych i płaskich, jak również na wszystkich mediach z roli. Do niedawna miał zastosowanie głównie w branży reklamowej, jednak ostatnio cieszy się wielkim zainteresowaniem branży dekoratorskiej i budowlanej – wyjaśnia Radosław Wojtkowski, product manager w Via Color.

[youtube=”9FDBo1fMBZE”]

Na czym drukuje Pegasus Vegas? Naprawdę na wszystkimszkło, drewno, metal, blacha, PVC czy pianki to dopiero początek. W grę wchodzą aluminium, akryl, tkaniny, tapety, dywany oraz wszystko co związane z aranżacją wnętrz: drzwi, okna, materiały budowlane, panele podłogowe, sufity, dachy, wiaty przystankowe czy ścianki działowe.

Wszechstronność mediów na których możemy drukować, doskonała jakość i trwałość wydruków przy zachowaniu jednocześnie niskich kosztów pracy przekłada się na dobry współczynnik ceny do jakości. Druk na szkle (i nie tylko) budzi z roku na rok coraz większe zainteresowanie wśród klientów indywidualnych, i w konsekwencji również wśród drukarni. Inwestycja w tego typu maszynę to dobry pomysł na rozszerzenie swojej oferty.

Więcej informacji o maszynie TUTAJ.

www.viacolor.pl

KL