Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Canon na FestiwalDruku.pl: Premiera plotera z rewolucyjną technologią UVgel

Ploter Océ Colorado 1640 z technologią UVgel będzie dostępny dla zwiedzających w strefie Canon (hala III, stoisko E5). Specjaliści firmy zaprezentują możliwości produkcyjne i różnorodne aplikacje tej wysokowydajnej i niezwykle szybkiej maszyny (do 159 m2/h) o wysokiej powtarzalności kolorystycznej.

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii druku UVgel, Océ Colorado 1640 to prawdziwa rewolucja w wysokonakładowej produkcji materiałów informacyjno-marketingowych i graficznych. To najszybsze urządzenie w segmencie wysokonakładowych ploterów graficznych. Drukuje z prędkością nawet 159 m2/h (billboardy i banery zewnętrzne) oraz do 40 m2/h w najwyższej jakości (produkcja szczegółowych materiałów do oglądania z bliska). Nic dziwnego, że zaprezentowane oficjalnie w marcu br. urządzenie było jedną z sensacji tegorocznych targów FESPA – klienci  z całego świata zamówili aż kilkadziesiąt urządzeń w przedsprzedaży.

Nowy ploter Océ Colorado 1640 jest alternatywą dla urządzeń opartych na popularnej technologii lateksowej, które przez „wygrzewanie” atramentu w wysokiej temperaturze charakteryzują się słabą powtarzalnością kolorów i mogą powodować deformacje geometryczne nośnika. Ta „wrodzona” niedoskonałość technologii termicznych często bywa dyskwalifikująca przy produkcji oznakowań wizualnych, fototapet czy folii na przeszklenia dla biur czy przestrzeni targowych.

Technologie wykorzystane w Océ Colorado 1640 eliminują te ograniczenia, zachowując ścisłą kontrolę i precyzję nakładania kropli. Krople UVgel są utrwalane bezpośrednio na nośniku, dzięki czemu gwarantują wysoką powtarzalność barw na kolejnych wydrukach. Dlatego OcéColorado 1640 to doskonała propozycja dla producentów materiałów graficznych, którzy chcą rozwijać swoje możliwości produkcyjne, a którzy do tej pory musieli godzić się na technologiczny kompromis między szybkością, jakością a różnorodnością obsługiwanych nośników. Utwardzony żel jest natychmiast suchy i gotowy do dalszej obróbki lub laminowania, co jest ogromną wartością dla dostawców usług druku, szczególnie przy zleceniach z krótkim terminem realizacji.

Redakcja OOH magazine miała okazję osobiście uczestniczyć w premierze maszyny w Canon Customer Experience Centre, w marcu br. Relację można zobaczyć TUTAJ.

Praktyczne możliwości urządzenia można zobaczyć w strefie Canon (hala III, stoisko E5) podczas FestiwalDruku.pl.

www.canon.pl

www.festiwaldruku.pl

KL