Druk Cyfrowy, Nowości

Zaufanie buduje się latami – oklejarka PUR Pfi 2000 w drukarni Euro-Druk od Akonda

W drukarni Euro-Druk Krzysztof i Joanna Niedziela s.c. w lipcu nastąpiła kolejna instalacja maszyny dostarczonej przez Akonda.

W poprzednich latach Akonda dostarczyła najpopularniejszą foliarkę pół-automatyczną w formacie B2 – Champion CTL-SS-550, która dzięki dociskowi pneumatycznemu zapewnia doskonałe rezultaty foliowania, zarówno na wydrukach offsetowych jak i cyfrowych na standardowych, tanich foliach polipropylenowych (mat, błysk, soft-touch).

W lipcu 2017 zespół Akonda, wspólnie z Duplo, dostarczył kolejną maszynę do Euro-Druk – oklejarkę Pfi 2000 PUR. Urządzenie charakteryzuje się innowacyjnym klejownikiem na specjalne naboje PUR – hermetycznie zamknięty klej nie jest narażony na działanie wilgoci, dzięki czemu czas pomiędzy kolejnymi pracami został wydłużony z kilkunastu godzin nawet do 7 dni bez czyszczenia maszyny.

Pfi 2000 PUR zapewnia produkcję opraw najwyższej jakości – urządzenie wyposażone jest we frezowanie, klejenie boczne. Zastosowanie kleju PUR pozwala na klejenie papierów bardzo wysokiej gramatury, pokrytych folią lub lakierem UV, tworzyw sztucznych lub foto-albumów.

– Katalogi klejone klejem PUR zachwycają wyjątkową wytrzymałością i trwałością. Są w stanie znieść zdecydowanie więcej niż w przypadku tradycyjnych technik łączenia stron – przy jego stosowaniu grzbiety są nie tylko solidne, ale również elastyczne. Tak sklejone katalogi sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów – mówi o swojej nowej inwestycji Krzysztof Niedziela, właściciel Euro-druk.

Zespół Akonda jest przekonany, iż przy tak trafnych decyzjach Pana Krzysztofa Niedzieli to jest dopiero optymistyczny początek współpracy pomiędzy firmami.

www.akonda.pl

KL