Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh Polska partnerem 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Ricoh Polska jako Partner Technologiczny kolejny rok wspiera Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W ramach współpracy firma dostarczy do obsługi wydarzenia wielofunkcyjne urządzenia drukujące. Oficjalna gazeta Festiwalu – „Głos Dwubrzeża” – będzie drukowana właśnie dzięki systemom Ricoh.

Rozpoczynające się 29 lipca Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy i koncerty. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki oraz sztuk wizualnych.

Oprócz wsparcia technologicznego, firma Ricoh przygotowała specjalnie dla gości Festiwalu strefę poświęconą filmom i zdjęciom sferycznym, w której przeniesie gości w wirtualny, magiczny świat ujęć w 360°. Każdy z odwiedzających będzie miał szansę przetestować najnowsze modele aparatów służące do wykonywania zdjęć i filmów sferycznych – Ricoh Theta S oraz Theta SC.

– Od początku istnienia Festiwalu Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Dotychczasowe edycje tego wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem, dzięki możliwości codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami. Co ważne, Festiwal pozwala również zaistnieć młodym, polskim twórcom. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tworzeniu wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia – powiedział Paweł Barski, Marketing Director w Ricoh Polska.

www.ricoh.pl

KL