Etykiety i opakowania, Nowości

Olympus Print Group: kolejne udane wdrożenie folii do tłoczeń firmy API

Brytyjska drukarnia etykietowa Olympus Print Group to kolejny użytkownik zaawansowanych folii do tłoczenia na zimno – TA, których producentem jest API Group. Ich zastosowanie znacząco wpłynęło tu na prędkość produkcji i jakość zleceń realizowanych z udziałem tego materiału. Kierownictwo firmy Olympus Print Group wybrało rozwiązanie zaproponowane przez API po długim i intensywnym procesie poszukiwania optymalnej pod wieloma względami folii do uszlachetniania. Efekty uzyskiwane dzięki jej wdrożeniu spotkały się z uznaniem zarówno przedstawicieli drukarni, jak też jej klientów.

– Folia TA firmy API umożliwiła nam zwiększenie wydajności procesu realizowanego z jej udziałem o ponad 50%, co jest fantastycznym wynikiem. Jednocześnie zaś znacząco poprawiła się dzięki niej jakości finalnego produktu – przyznaje Steve Makin, Business Improvement Manager w Olympus Print Group.

W przypadku tej brytyjskiej drukarni folia TA jest aplikowana w jednej z linii przetwórczych w procesie tłoczenia na zimno, z wykorzystaniem złotych i srebrnych materiałów wykonanych z polipropylenu i polietylenu. Jak podają przedstawiciele firmy Olympus Print Group, po jej wdrożeniu prędkość realizowanych tu zamówień (w których stosuje się tłoczenie folią) wzrosła z 8-10 do 25-30 metrów na minutę.

– Gdy zaczynaliśmy rozmowy z przedstawicielami Olympus Print Group na temat prędkości uzyskiwanej w maszynie, w której aplikowana była dotychczas używana tu folia, byliśmy przekonani, że – przy odpowiednim wsparciu technicznym z naszej strony – uda się osiągnąć lepsze rezultaty pod względem wydajności. W efekcie udało nam się nie tylko znacząco zwiększyć prędkość wykonywanej tu produkcji, ale też jakość realizowanych podczas niej zleceń – dodaje Phil Clarkson, Account Manager w firmie API, blisko współpracujący z Olympus Print Group podczas całego projektu.

Olympus Print Group, z siedzibą w West Yorkshire, specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych oraz wielkoformatowym druku cyfrowym. Jej klientami są przedsiębiorstwa z różnych branż. Folia TA jest tu aplikowana w linii wykańczającej ABG Digicon 3 przy udziale dedykowanego kleju do tłoczeń na zimno marki Sericol.

– Oprócz wysokojakościowej folii, firma API oferuje nam najwyższej klasy wsparcie techniczne; jest też niezwykle proaktywna w całym, realizowanym wspólnie przedsięwzięciu. Nasza współpraca jest obecnie rozbudowywana o podobny projekt, zakładający uzyskanie specjalnego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb odcienia kolorystycznego dla jednego z naszych klientów z branży środków higieny osobistej – dodaje Steve Makin.

Folie do tłoczenia na zimno z serii TA pojawiły się w portfolio API Group w ubiegłym roku. Zdaniem producenta jest to najbardziej wszechstronny materiał w swojej klasie produktów, skierowany na rynek etykiet i opakowań. Pozwalają na precyzyjne odwzorowanie detali (m.in. 3-punktowego fontu), właściwe pokrywanie dużych tint, jak również osiąganie wysokiego połysku zarówno przy nanoszeniu na warstwy tekstową jak i graficzną. Dostępne w 11 różnych odcieniach, stanowią efekt 3-letnich prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez API Group, mających na celu wprowadzanie na rynek rozwiązań w obszarze folii i laminatów, wzbogacających i zwiększających atrakcyjność opakowań i etykiet.