Nowości, Wielki Format

Pierwsza w Polsce instalacja plotera sublimacyjnego LIYU Hi-Tex FH 3204 w Drukarni Wieland / Banerpolska.pl

W Drukarni Wieland, która m.in. prowadzi popularny sklep internetowy z usługami druku wielkiego formatu – Banerpolska.pl, została uruchomiona drukarka sublimacyjna do nadruku na tekstyliach LIYU Hi-Tex FH 3204.

System jest wyposażony w energooszczędne zintegrowane utrwalanie wydruków on-line. To jedno z niewielu w Europie wdrożeń tego innowacyjnego rozwiązania, a zarazem pierwsza maszyna sublimacyjna w Drukarni Wieland. Firma od 12 lat inwestuje w najnowsze drukarskie rozwiązania oferując kompleksowe usługi druku na papierach, banerach, foliach, płytach czy tekstyliach. Umowa na dostawę urządzenia została podpisana w lutym 2017. Inwestycja została dofinansowana w 45% w ramach działania WRPO 1.5.2.

Wieland Drukarnia Cyfrowa, działa na szerokim rynku usług drukarskich i reklamowych. Specjalizuje się w druku cyfrowym (od tego firma rozpoczęła istnienie), druku offsetowym, druku solwentowym, druku UV oraz od teraz w przemysłowym druku sublimacyjnym. Drukarnia zatrudnia 21 osób, ma własny budynek 800m2 w podpoznańskich Wirach oraz wynajęty lokal 300m2 w Poznaniu. Klienci firmy to wymagające agencje reklamowe oraz klienci końcowi.

– Od 2 lat interesowałem się rozwojem druku na tekstyliach. Ponad rok temu zdecydowałem się na inwestycję, a możliwość dofinansowania z UE, przyspieszyła zakup. Oprócz urządzenia, zamówiłem także aplikację umożliwiającą sprzedaż drukowanych dekoracji domowych oraz foto-gadżetów na tekstyliach, która będzie działać pod domeną: www.print-decor.pl – mówi Paweł Wieland.

Druk sublimacyjny jest komplementarny z pozostałymi technologiami cyfrowymi i jest kontynuacją strategii – oferować klientowi najwyższą jakość, wyróżniać się produktami spośród innych, drukować na niszowych mediach – dodaje Paweł Wieland. Od jakiegoś czasu, część zleceń na poliestrach musiałem podzlecać u konkurencji, miałem coraz więcej zapytań, wprowadziłem do oferty tekstylne ściany reklamowe – tak wiec decyzja o zakupie sublimacyjnego plotera była wpisana w rozwój drukarni. Po Drupie 2016 gdzie wstępnie rozpocząłem rozmowy z dostawcami maszyn, wytypowałem 3 urządzenia. Finalnie wybrałem urządzenie Hi-tex 3204 o szerokości zadruku 320cm z kalandrem on-line a dostawcą była firma Color Laboratory MD z Warszawy.

Po 2 tygodniach od uruchomienia zrealizowaliśmy już kilka zleceń i mogę potwierdzić, że ploter drukuje w doskonałej jakości, a druk w „trybie photo” z wydajnością 40-50m2 na godz.pozwala sprostać każdemu zamówieniu. Miałem obawy, co do sytemu utrwalania, ale już teraz wiem, że to jedno z najlepszych rozwiązań na runku.

LIYU Hi-Tex 3204 to przedstawiciel nowej generacji urządzeń, z nowinkami wspomagającymi prace drukarza jak automatyczny „cleaning”, czujnik wejścia i wyjścia materiału z kalandra. W zakresie energooszczędności zmniejszono o 5kW maksymalną potrzebną mocy prądu podczas pracy. Szerokość 320cm pozwala na zadruk flag, winderów, materiałów dekoracyjnych, wielkogabarytowych canvasów, backlitów poliestrowych 320cm – do wymiennych systemów podświetlanych. Produkcyjnie drukarka osiąga prędkość ponad 100m2/h, a tryby wysokojakościowe, pozwalają na druk 40m2/h.

Drukarnia Wieland podczas targów FestiwalDruku.pl 13-14 wrzesień br. w Warszawie, będzie wystawcą na stoisku H13.

www.color-laboratory.com

www.print-decor.pl

www.festiwaldruku.pl

KL