Druk Cyfrowy, Nowości

Bigówko-falcerka Foldmaster Touchline CF-375 Duplo w drukarni Grafix-Bis

Warszawska drukarnia Grafix-Bis, po zakupie przez laty systemu do broszurowania 5000 z oferty Duplo, zadowolona z jakości samego sprzętu i serwisu dostawcy, po raz kolejny sięgnęła po urządzenie z oferty Duplo Polska. Tym razem zdecydowała się na bigówko-falcerkę Foldmaster Touchline CF- 375, która znacząco wpłynęła tu na koszt jednego bigu, co z kolei przełożyło się na niższą cenę, którą drukarnia mogła zaproponować swoim klientom, stając się bardziej konkurencyjną. Grafix-Bis może obecnie również bigować i falcować za pomocą tego urządzenia produkty o wyższych gramaturach. Oszczędność czasu, jaką tu uzyskano w zakresie bigowania i falcowania to blisko 70%.

Poszukiwaliśmy maszyny oferującej obsługę szerokiego spektrum formatów, a takim jest urządzenie Foldmaster Touchline CF- 375 – mówi Sławomir Szymański, właściciel drukarni. – Szybka zmiana formatu czy szeroki zakres obróbki arkuszy drukarskich jest jej dodatkową wartością. Podobnie rzecz się ma z gabarytami i mobilnością tego urządzenia. Jest ono niewielkie i posiada kółka, więc w przypadku potrzeby wygospodarowania miejsca można je bez problemu przesunąć gdzie indziej. To ważne w aspekcie oszczędności miejsca, którego już zaczyna brakować w naszej drukarni.

Firma bowiem od wielu lat się rozwija, głównie w zakresie uszlachetnień. Realizuje obecnie prace z zakresu szeroko pojętego akcydensu – od wizytówek, poprzez teczki, broszury, katalogi, pudełka reklamowe, które wykonywane są tu przy zastosowaniu zaawansowanych technik. To głównie produkty dla branży farmaceutycznej oraz turystycznej z Polski, choć drukarnia wychodzi ze swoją ofertą również poza granice naszego kraju. Grafix-Bis drukuje również dla Poczty Polskiej. – Wymagania tych odbiorców nie są małe – mówi Sławomir Szymański. – Katalog biura turystycznego musi być wysokiej jakości, podobnie jak prace, które realizujemy np. dla Poczty Polskiej. Dlatego zawsze dokładamy starań, żeby nasz klient był zadowolony i polecał nas innym.

Te starania to również inwestycje w kolejne maszyny. Urządzenie Foldmaster Touchline CF- 375 znacząco przyspieszyło tu realizację prac. – Wykonuje ono około 3000-4000 bigów w ciągu godziny; wcześniej taki wynik nie byłby dla nas możliwy. Co więcej – angażuje ono do pracy jedną osobę. Wcześniej w procesy, które obecnie wykonuje ta maszyna, angażowaliśmy około 4 osób. To również duże oszczędności w codziennej produkcji.

Sławomir Szymański podkreśla też możliwości złamywania większych gramatur papieru przez tę maszynę, a także pobieranie arkusza za pomocą taśm ssących, co jest jego dodatkową zaletą – wszystko to zapewnia drukarni większe bezpieczeństwo. Urządzenie przynosi również oszczędności na użytkach. – W tym systemie niemal od razu wszystko rusza idealnie – mówi Sławomir Szymański. – To istotne na przykład w przypadku drogich papierów”. Właściciel drukarni Grafix-Bis zwraca również uwagę na prostotę obsługi tej maszyny. „W niewielkiej drukarni, a do takich się zaliczamy, ważnym jest, aby niemal każdy pracownik potrafił obsłużyć tego rodzaju urządzenie. Bigówko-falcerka Foldmaster Touchline CF- 375 jest taką maszyna – prostą i intuicyjną.

Maszyna posiada unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. – To bardzo ważny aspekt w przypadku wydruków cyfrowych, który przekłada się na naprawdę dobrze wykonane bigi – mówi właściciel drukarni Grafix-Bis. Wszystko to przekłada się na zadowolenie z zakupu maszyny. – Po raz kolejny wybraliśmy sprzęt, który bardzo nam pomógł. Poprzedni nasz zakup z Duplo – system 5000 działa od wielu lat bez zarzutu i znacząco wpłynął na naszą wydajność. Foldmaster Touchline CF- 375 to niewielka maszyna, ale również przyczyniła się do poprawy wydajności, a tego przede wszystkim poszukujemy dla naszej introligatorni.

www.duplopolska.pl

KL